Τα… σπάνε τα Ζωνιανά με “5 στα 5”! Πρώτη ήττα για τον Εργοτέλη

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 9 Οκτωβρίου 2016, 18:34

Η εντυπωσιακή πορεία στη Γ' Εθνική για τον Ερμή Ζωνιανών... συνεχίζεται! Η ρεθυμνιώτικη ομάδα με σκόρερ τον Βενιζέλο Ανυφαντάκη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα κατάφερε να κάμψει με σκορ 3-2 την αντίσταση της Ρόδου παραμένοντας έτσι μόνη πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ' Εθνικής!

Οση αξία είχε η νίκη για τα Ζωνιανά… άλλη τόση σημασία έχει η ήττα που γνώρισε ο Εργοτέλης, χάνοντας στη Νίκαια από τον Ιωνικό με 2-0, αφήνοντας έτσι την 1η θέση στον Ερμή. Αυτή είναι η πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου που μέχρι τώρα μετρούσε 4 στα 4, με τον Ερμή Ζωνιανών να έχει καταφέρει το απόλυτο και να βρίσκεται 1ος με 15 βαθμούς σε 5 παιχνίδια!

Σκόρερ για τους Ρεθυμνιώτες που βρέθηκαν να χάνουν από το γκολ του Τζιβίλογλου στο 57’ με 2-1, ήταν ο Τοπούζης στο 4ο και στο 82ο λεπτό, ενώ στο 95′ όπως γράψαμε, ο Ανυφαντάκης έκανε το 3-2 στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τα Ζωνιανά που σημειώνεται ουσιαστικά στο τελευταίο λεπτό, αφού κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί και την περασμένη εβδομάδα στις Μουρνιές, στον αγώνα με το ΙΝΚΑ! Το 1-1 για τη Ρόδο που αποδείχτηκε σκληρό καρύδι είχε πετύχει ο Κουρούπης στο 33′.

Ionikos Goal

Οσον αφορά τον αγώνα στη Νίκαια (φωτ. stoplekto.gr), ο Ιωνικός έφτασε στη νίκη επί του Εργοτέλη χάρη στα γκολ δύο πρώην παικτών του ΑΟΧ, του Καραλή στο 17′ με πέναλτι και του Αργυρίου στο 64′.

Σε αυτή την αγωνιστική, έχασε το ΙΝΚΑ από τον Εθνικό, κάτι που συμβαίνει για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα.