Τα προγράμματα των πρωταθλημάτων ειδικού σκοπού

Μπάσκετ 8 Ιουνίου 2021, 16:17

Πραγματοποιήθηκαν τη Δευτέρα (07/06) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων ειδικού σκοπού της ΕΚΑΣΚ.

Πρώτα χρονικά θα αρχίσουν τα πρωταθλήματα Παίδων και Κορασίδων στις 19 Ιουνίου, για να ακολουθήσουν τα πρωταθλήματα Εφήβων – Νεανίδων στις 4 Ιουλίου.


Το πρωτάθλημα Κορασίδων

Συμμετοχή δήλωσαν οι Ανδρογέας, Αρκάδι, ΟΑΧ και ΟΦΗ. Στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα, οι ομάδες θα συναντηθούν μεταξύ τους σε δύο γύρους και πρωταθλήτρια θα αναδειχτεί η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στη βαθμολογία. Σύμφωνα με την ΕΚΑΣΚ: οι αγώνες των Κορασίδων θα διεξάγονται σε κλειστά́ γήπεδα, Σάββατο και Τετάρτη ή άλλη μέρα, εφόσον η Ε.ΚΑ.Σ.Κ. ύστερα από εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, θεωρήσει αυτό απαραίτητο.

Το πρόγραμμα:

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

19/06/21 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

19/06/21ΡΕΘΥΜΝΟΥΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

23/06/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

23/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

26/06/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

26/06/21 Β.Α.Κ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

30/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

30/06/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

03/07/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

03/07/21 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

07/07/21ΡΕΘΥΜΝΟΥΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

07/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ


Το πρωτάθλημα Παίδων

Σύμφωνα με την ΕΚΑΣΚ: Σε δυο ομίλους χωρίστηκαν οι Παίδες για το πρωτάθλημα ειδικού σκοπού, το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει το Σάββατο 19/6/202. Ο ΟΦΗ θα  βρεθεί στον όμιλο της Δύσης μαζί με τους Ακρωτήρι, ΑΟΚ Χανιά, Κύδων, Χανιά BC, ΟΑΧ, όπως έδειξε η κληρωτίδα, ενώ οι Ανδρογέας, Εργοτέλης και Ηράκλειο θα αγωνιστούν στον όμιλο της Ανατολής μαζί με τους Αγ. Νικόλαο, Ιεράπετρα, Μεσσαρά και Πεδιάδα. Οι ομάδες και στους δύο ομίλους θα συναντηθούν σε ένα γύρο (στην Α φάση) και οι πρώτες ομάδες των δύο ομίλων θα συναντηθούν στον «τελικό» που αναμένεται να οριστεί σε ουδέτερη ή κοινή έδρα. Πρωταθλήτρια Παίδων Κρήτης θα ανακηρυχτεί η νικήτρια ομάδα του τελικού.

Το πρόγραμμα:

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

19/06/21 ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ  ΚΥΔΩΝΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

19/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΧΑΝΙΑ BC ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

19/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

23/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ  ΚΥΔΩΝ

23/06/21ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥΧΑΝΙΑ BC

23/06/21 Β.Α.Κ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ AOK  XANΙΑ

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

26/06/21 ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ  ΚΥΔΩΝΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

26/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΧΑΝΙΑ BC AOK  XANΙΑ

26/06/21 Β.Α.Κ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

4 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

30/06/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑ ΑΟ  ΚΥΔΩΝ

30/06/21ΚΛΑΔΙΣΟΥΧΑΝΙΑ BCΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

30/06/21 ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

5 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

10/07/21 ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ  ΚΥΔΩΝΧΑΝΙΑ BC

10/07/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

10/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ AOK  XANΙΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΠΑΙΔΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

19/06/21 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

19/06/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

19/06/21ΛΙΝΤΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

Ρεπό: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

23/06/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

23/06/21ΜΟΙΡΩΝΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

23/06/21ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Ρεπό: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

26/06/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

26/06/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

26/06/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

Ρεπό: ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

4 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

30/06/21ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

30/06/21ΛΙΝΤΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

30/06/21 ΜΟΙΡΩΝ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Ρεπό: ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

5 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

03/07/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

03/07/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

03/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

Ρεπό: ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

6 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

07/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

07/07/21 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

07/07/21ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

Ρεπό: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

7 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

10/07/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

10/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

10/07/21ΜΟΙΡΩΝΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

Ρεπό: ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ


Το πρωτάθλημα Νεανίδων

Σύμφωνα με την ΕΚΑΣΚ:

Με τους Ανδρογέα, Εργοτέλη, Ιεράπετρα και ΟΑΧ να μπαίνουν στην κληρωτίδα, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα (7/6) στα γραφεία της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. η κλήρωση του πρωταθλήματος ειδικού σκοπού Νεανίδων. Οι «4» ομάδες θα συναντηθούν μεταξύ τους σε δύο γύρους και πρωταθλήτρια θα αναδειχτεί αυτή που θα τερματίσει πρώτη στην βαθμολογία. Οι αγώνες των Νεανίδων θα διεξάγονται σε κλειστά́ γήπεδα, κάθε Κυριακή και Τετάρτη ή άλλη μέρα, εφόσον η Ε.ΚΑ.Σ.Κ. ύστερα από εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, θεωρήσει αυτό́ απαραίτητο και η έναρξη του συγκεκριμένου ειδικού πρωταθλήματος ορίζεται η Κυριακή 4/7/202.

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

04/07/21ΡΕΘΥΜΝΟΥΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

04/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

11/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

11/07/21 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

14/07/21 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

14/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

1 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

18/07/21ΛΙΝΤΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

18/07/21 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

21/07/21ΡΕΘΥΜΝΟΥΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

21/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

25/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΟΑ  ΧΑΝΙΩΝΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

25/07/21ΛΙΝΤΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ


Το πρωτάθλημα Εφήβων

Σύμφωνα με την ΕΚΑΣΚ:

Οχτώ ομάδες Εφήβων δήλωσαν συμμετοχή στο πρωτάθλημα ειδικού σκοπού της κατηγορίας τους. Οι Αγ. Νικόλαος, Ανδρογέας, ΑΟΚΧανιά, ΑΣΚΗΣΗ, Εργοτέλης, Ηράκλειο, Ιεράπετρα και ΟΦΗ θα αγωνιστούν σε ένα γύρο και πρωταθλητής Εφήβων Κρήτης για την σεζόν 2020-2021 θα αναδειχτεί η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στη βαθμολογία. Οι αγώνες των Εφήβων θα διεξάγονται σε κλειστά γήπεδα, κάθε Κυριακή και Τετάρτη ή άλλη μέρα, εφόσον η Ε.ΚΑ.Σ.Κ. ύστερα από́ εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, θεωρήσει αυτό απαραίτητο. Η έναρξη του πρωταθλήματος  ειδικού σκοπού για την κατηγορία Εφήβων ορίζεται η Κυριακή 4/7/2021.

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

04/07/21ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥΑΣΚΗΣΗΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

04/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

04/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

04/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

2 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

07/07/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΑΣΚΗΣΗ

07/07/21 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

07/07/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

07/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

3 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

11/07/21ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥΑΣΚΗΣΗΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

11/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

11/07/21 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ AOK  XANΙΑ

11/07/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

14/07/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΑΣΚΗΣΗ

14/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

14/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

14/07/21ΛΙΝΤΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

18/07/21 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΣΚΗΣΗ AOK  XANΙΑ

18/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

18/07/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

18/07/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

6 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

21/07/21ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΑΣΚΗΣΗ

21/07/21ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

21/07/21 ΚΛΑΔΙΣΟΥ AOK  XANΙΑΟ.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

21/07/21ΛΙΝΤΟΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

7 η Αγωνιστική

Ημ/νια Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ

25/07/21 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΣΚΗΣΗ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

25/07/21ΛΙΝΤΟΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

25/07/21Β.Α.Κ.Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

25/07/21 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. AOK  XANΙΑ

karta antonis garden
zgas

Rabona ad