Τα γκολ ο ΑΟΧ/Κισσαμικός, τις εντυπώσεις το ΣΥΝΚΑ (pics)

Χανιά | 15 Οκτωβρίου 2017, 18:27

Στην τελευταία -κατά πάσα πιθανότητα- πρόβα πριν την έναρξη της Φούτμπολ Λιγκ και την πρεμιέρα απέναντι στον Καραϊσκάκη Αρτας, ο Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι με σκορ 2-0 του ΣΥΝΚΑ.

Το παιχνίδι έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο Περιβολίων και έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές, τον Γιώργο Πετράκη για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό και τον Θανάση Κολιτσιδάκη για το ΣΥΝΚΑ να βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Το ΣΥΝΚΑ το οποίο αξίζει να σημειωθεί ότι φανέρωσε μία πολύ καλή εικόνα, δικαιολογώντας αν μη τι άλλο την πορεία που διαγράφει αυτή τη στιγμή στο τοπικό όπου βρίσκεται στην 1η θέση έχοντας το απόλυτο σε νίκες.

Goal1

Από εκεί και πέρα, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός πραγματικά δυσκολεύτηκε και ειδικότερα στο α’ μέρος, οπότε και το ΣΥΝΚΑ είχε και την πιο σημαντική φάση σε αυτό το διάστημα με το δοκάρι του Μάνικου στο 8ο λεπτό, με τη μπάλα να καταλήγει εκεί μετά και την απόκρουση του Λαζαρίδη.

Dagras Paligeorgos

Lemonis Botonakis

Τελικά, τα γκολ για τον πιο ισχυρό ΑΟΧ/Κισσαμικό ήρθαν στο β’ ημίχρονο και σχεδόν από “πανομοιότυπες” φάσεις. Το 1-0 έγινε στο 59’ μετά το γύρισμα από τον Φουάση, με τον Παντελάκη να σκοράρει με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ενώ το 2-0 ήρθε πάλι από γύρισμα από τα δεξιά, αυτή τη φορά από τον Τόλι, με τον Χαλκιαδάκη να σκοράρει με κοντινή προβολή στο 84′ πια.

Σημειώνεται ότι οι δύο ομάδες έπαιξαν απελευθερωμένα και αρκετά επιθετικά χάνοντας ευκαιρίες για να σκοράρουν κι άλλα γκολ ο μεν ΑΟΧ/Κισσαμικός, το δε ΣΥΝΚΑ για να παραβιάσει την εστία του Λαζαρίδη.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Σινιοράκης – Αναστασάκης

ΑΟΧ/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Φουάσης (69’ Τόλι), Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Γκίνη, Λεμονής, Ντάγκρας (56’ Νικόλτσης), Λέο (69’ Χαλκιαδάκης), Σάλιακας (74’ Τασιούλης), Ξύδας

ΣΥΝΚΑ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Βλαχάκης (46’ Βροντάκης), Ταταράκης, Παληγεώργος (46’ Καρβουνιάρης), Βουρβαχάκης (46’ Κομπογεννητάκης), Δημήτρης, Γιακουμάκης (46’ Ζντράβκοβιτς), Μποτωνάκης (46’ Γανωτής), Μάνικος (46’ Περδικάκης), Βαρδάκης (46’ Τσικουδάκης), Σοφούλης (46’ Τσίτας), Βεστάκης (79’ Μαστραντωνάκης)