Τα αποτελέσματα του Μεσογειακού πρωταθλήματος (pics)

Σκάκι | 18 Σεπτεμβρίου 2018, 20:17

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος νεανικών κατηγοριών Μεσογείου, που διεξήχθη πριν από μερικές εβδομάδες στο Εθνικό Στάδιο Χανίων, γνωστοποίησε ο Κύδων.

Οι αγώνες έγιναν σε ενιαίο όμιλο για τις ηλικίες των 8, 10, 12, 14, 16 και 18 ετών και διοργανωτές ήταν ο ΑΟ Κύδων και η MCA, με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Κρήτης, τον Δήμο Χανίων, τον Δήμο Πλατανιά και το ΕΑΚ Χανίων και υπό τη στήριξη της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.

Στην τελετή λήξης τις απονομές των βραβείων έκαναν ο Δήμαρχος Χανίων Τάσος Βάμβουκας, ο αντιδήμαρχος Πλατανιά Νίκος Δασκαλάκης, ο σχολικός σύμβουλος Αντώνης Μυλωνάκης, ο γραμματέας της ΕΔ του ΕΑΚ Κυριάκος Κουκλάκης, το μέλος της ΕΔ του ΕΑΚ Απόστολος Λεβεντάκης και ο αντιπρόεδρος του ΑΟ Κύδων Σωτήρης Λαβούτας.

Η τελική βαθμολογία είχε ως εξής

1.Δημήτρης Στεφάνου (1908) 7,5β. 2.Μιχάλης Τριανταφυλλίδης (2001) 7,5β. 3.Παναγιώτης Μάριος Νικολάκης (1908) 7β. 4-9.Κώστας Στεφάνου (1879), Γιώργος Γαβριηλίδης (1605), Ασημένια Χατζηπαναγιώτου (1378), Νίκος Γαλανάκης (1629), Γιάννης Βουλγαράκης (1328), Στέλιος Γρηγοράκης (1589) 6β. 10-13.Αθανάσιος Μαυρίδης (1475), Δήμητρα Νικολάκη (1300), Μιχάλης Χριστοδουλάκης (1147), Κατερίνα Αλειφέρη (1183) 5,5β. 14-19.Αθανάσιος Σαμπάνης (1029), Γιάννης Αλειφέρης (1149), Αθηνά Βακάλη (1213), Μανώλης Μαυρίδης (1193), Αλέξης Αγγελάκης (1045), Κατερίνα Παπαδοκωνσταντάκη (1185) 5β. 20-24.Κώστας Δημήτρης Ζιώμας (1346), Γιάννης Θεοδωρογλάκης (1151), Ευγενία Πλατσάκη (1080), Μαριλένα Γιότσα (1156), Τέρψη Σγουρού 4,5β. 25-32.Στέλιος Τζομπανάκης (1218), Νικολέτα Πασόγλου (1351), Παντελής Γκόγκας (914), Στάθης Γρηγοράκης (878), Γιάννης Μπενάκης (931), Αριάδνη Βακάλη (1026), Ελένη Μαρία Μανιατάκη (885), Νικόλα Μάγκλιτσα (830) 4β. 33-35. Κυριάκος Λεβάκης (1013), Λευτέρης Καλογερής , Φώτης Καζάκος 3,5β. 36-42. Λάμπρος Γιαννουλάκης, Έλλη Βακάλη, Ανδρέας Κυριακίδης, Αντώνης Βαρδαξής, Δημήτρης Λάτος, Βαρβάρα Θεοδωρογλάκη, Αντώνης Λάτος 3β. 43-44. Αναστάσιος Σωτηρόπουλος, Μανώλης Καλογερής 2,5β. 45-46.Χρήστος Παπαδοκωνσταντάκης (1249), Εμμανουέλα Μανιατάκη 1β.

Οι βραβεύσεις ανά κατηγορία είχαν ως ακολούθως:

Mesogeiako k18

Κατηγορία  <18 ετών:

Όπεν: 1.Δημήτρης Στεφάνου 2.Παναγιώτης Μάριος Νικολάκης 3.Στέλιος Γρηγοράκης
Κορίτσια: 1.Ασημένια Χατζηπαναγιώτου  2.Αθηνά Βακάλη

Mesogeiako k16

Κατηγορία <16 ετών:

Όπεν: 1.Μιχάλης Τριανταφυλλίδης 2.Γιώργος Γαβριηλίδης 3.Γιάννης Βουλγαράκης
Κορίτσια:1.Δήμητρα Νικολάκη 2.Μαριλένα Γιότσα

Mesogeiako k14

Κατηγορία<14 ετών:

Όπεν: 1.Κώστας Στεφάνου 2.Νίκος Γαλανάκης 3.Γιάννης Αλειφέρης
Κορίτσια:1.Κατερίνα Αλειφέρη 2.Νικολέτα Πασόγλου

Mesogeiako k12

Κατηγορία <12 ετών:

Όπεν: 1.Αθανάσιος Μαυρίδης 2.Μιχάλης Χριστοδουλάκης 3.Αλέξης Αγγελάκης
Κορίτσια:1.Κατερίνα Παπαδοκωνσταντάκη 2.Αριάδνη Βακάλη

Mesogeiako k10

Κατηγορία <10 ετών:

Όπεν: Αθανάσιος Σαμπάνης 2.Μανώλης Μαυρίδης 3.Γιάννης Θεοδωρογλάκης
Κορίτσια: 1.Ευγενία Πλατσάκη 2.Ελένη Μαρία Μανιατάκη 3. Βαρβάρα Θεοδωρογλάκη

Mesogeiako k8

Κατηγορία <8 ετών:

Όπεν: 1.Παντελής Γκόγκας 2.Φώτης Καζάκος 3.Ανδρέας Κυριακίδης
Κορίτσια: 1.Τέρψη Σγουρού 2.Έλλη Βακάλη 3.Εμμανουέλα Μαργαριτάκη

 

karta antonis garden