Τα 142 σωματεία του Μητρώου από την Κρήτη

Αφιερώματα | 18 Δεκεμβρίου 2020, 16:08

Το athlitiko συγκέντρωσε και σας παρουσιάζει αναλυτικά τα 142 που έχουν πάρει έγκριση για την ένταξή τους στο Μητρώο της ΓΓΑ μέχρι και τις 18 Δεκεμβρίου.

Τη “μερίδα του λέοντος” κατέχει το Ηράκλειο με 70 σωματεία, ακολουθούν τα Χανιά με 39, το Ρέθυμνο με 22 και το Λασίθι με 11.

Αναλυτικά:

Χανιά (39)
ΕΑ Χανιά (Χειροσφαίριση)
ΑΣ Ιαπετός Χανίων (Γουσου Κουνγκ Φου)
ΑΣ Κουρήτες (Παγκράτιο, Ζίου Ζίτσου)
ΑΠΣ Σπάθα Κολυμβαρίου (Ποδόσφαιρο)
Αθλητικό Σωματείο Ατόμων με Αναπηρίες Αρίων Χανίων (Εθν. Αθλ. Ομοσπονδία ΑμεΑ)
ΑΣ Tae Kwon Do Χανίων (Ταεκβοντό WTF)
Σκοπευτικός Σύλλογος Χανίων Βάρδας (Σκοποβολή)
Αθλ. Πολιτιστικός Σύλλογος Ν. Χανίων “Ο Σ. Καγιαλές” (Καράτε)
ΑΣ Κρήτες (Τακεβοντό WTF)
Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Χανίων (Ιστιοπλοΐα)
ΑΣ Απολλώνια Χανίων (Ρυθμική Γυμναστική)
ΕΦΑ Θησεύς (Ποδόσφαιρο)
ΠΣ Ο Αρης (Ποδόσφαιρο)
Γ.Σ. Νέαρχος Χανίων (Στίβος)
Ναυτικός Ομιλος Χανίων (Κανόε – Καγιάκ, Ιστιοπλοΐα, Υδατοσφαίριση, Καλλιτεχνική Κολύμβηση, Τεχνική Κολύμβηση, Κολύμβηση)
ΑΟ Ηρακλής Νεροκούρου (Ποδόσφαιρο)
ΑΟ Κύδων Χανίων (Ζατρίκιο Σκάκι, Καλαθοσφαίριση, Πετοσφαίριση, Στίβος, Αρση Βαρών, Ποδηλασία, Ενόργανη Γυμναστική)
ΑΟ Χάλης Βαρυπέτρου (Ποδόσφαιρο)
ΑΣ Ταεκβοντό Ακρωτηρίου (Ταεκβοντό WTF)
Αερολέσχη Σούδας (Γενική Αεροπορία)
ΑΓΣ Ροή Χανίων (Μουαϊτάι)
Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων (Αντισφαίριση, Επιτραπέζια Αντισφαίριση, Καλαθοσφαίριση, Ζατρίκιο Σκάκι, Τοιχοσφαίριση)
athlitiko.gr
ΑΣ Ταεκβοντό Πλατανιά (Μουαϊτάι)
ΑΣ Απτέρων (Ποδόσφαιρο)
Ακαδημία Αντισφαίρισης Χανίων (Αντισφαίριση)
Ομιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Χανίων (Μπριτζ)
ΑΠΣ Ν. Χανίων “Ο Κερίτης” (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)
Ομιλος Αντισφαιρίσεως Σούδας (Αντισφαίριση)
ΓΣ Ελ. Βενιζέλος (Αρση Βαρών, Στίβος, Ρυθμική Γυμναστική)
Ποδηλατικός Ομιλος Χανίων Τάλως (Ποδηλασία)
Αθλητικός Κισσάμου (Στίβος, Ζατρίκιο Σκάκι)
Αθλητική Κίνηση Αποκόρωνα (Ρυθμική Γυμναστική)
ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ζεύξιππος (Ζίου – Ζίτσου)
Αθλητική Λέσχη Χανίων (Ξιφασκία)
ΑΠ Σούδας (Ποδόσφαιρο)
Ναυταθλητικός Αθλητικός Ομιλος Σούδας (Κωπηλασία, Πετοσφαίριση)
Σκοπευτική Λέσχη Κρήτης (Σκοποβολή, Τοξοβολία)
Αθλητικός Ομιλος Κυδωνίας (Αντισφαίριση)
ΑΣ Φου Χοκ (Γουσου Κουνγκ Φου)

Ρέθυμνο (22)
Α.Σ. Μαχητικών Τεχνών Καράτε – Ζίου Ζίτσου Ρεθύμνου (Ζίου Ζίτσου, Παγκράτιο)
Σκακιστικός Ομιλος Ρεθύμνου (Ζατρίκιο Σκάκι)
Αθλ. Σωματείο Παραδοσιακών & Σύγχρονων Μαχ. Τεχνών Υπερίων (Γουσου Κουνγκ Φου)
ΑΓΟ Ρεθύμνου (Καλαθοσφαίριση)
Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Ρεθύμνου (Αγωνιστική Αναρρίχηση)
ΑΟ Αρης Περιβολίων (Ποδόσφαιρο)
Σκοπευτικός Ομιλος Μυλοποτάμου (Σκοποβολή)
Τέχνη και Αθληση Ρεθύμνου (Τσιρλίντινγκ)
ΑΣ Ταεκβοντό Μαχητικών Αθλημάτων Δαυίδ (Ταεκβοντό WTF)
Ομιλος Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ρεθύμνου (Επιτραπέζια Αντισφαίριση)
ΑΣ ΑμεΑ Ικαρος (ΕΑΟ ΑμεΑ)
Αθλητικός Ιππικός Ομιλος Πλακιά (Ιππασία)
ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου “Ο Πολυδάμας” (Παγκράτιο, Ζίου – Ζίτσου)
athlitiko.gr
ΑΣ Πολεμικών Τεχνών και Ρυθμικής Γυμναστικής Ρεθύμνης (Καράτε)
Σκοπευτικός Ομιλος Ρεθύμνου (Σκοποβολή)
Ναυτικός Ομιλος Ρεθύμνου (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση)
ΑΣ Ταεκβοντό Απόλλων Ρεθύμνης (Ταεκβοντό WTF)
ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου (Αρση Βαρών, Πάλη, Πετοσφαίριση, Καλαθοσφαίριση, Στίβος, Ενόργανη Γυμναστική, Τραμπολίνο)
ΑΣ Ταεκβοντό Δήμου Μυλοποτάμου Ρεθύμνης (Ταεκβοντό WTF)
Αθλητικός Παλαιστικός Ομιλος Ρεθύμνου (Πάλη)
Ακαδημία Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)
ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ατσιποπούλου (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)

Ηράκλειο (70)
Α.Ο. Ωκεανός (Κολύμβηση)
Αεραθλητική Λέσχη Ικαρος (Αλεξιπτωτισμός πλαγιάς, Υπερελαφρά)
Αγωνιστικός Σύλλογος Ηρακλείου (Μηχανοκίνητος Αθλητισμός, Μοτοσυκλέτα)
ΑΟΝΑ Ηρόδοτος (Καλαθοσφαίριση)
Σκακιστική Ακαδημία Χερσονήσου (Ζατρίκιο Σκάκι)
Παναθηναϊκός Ομιλος Ηρακλείου (Ποδόσφαιρο)
Γυμναστικός Ομιλος Ηρακλείου – Αστερίωνας (Ακροβατική Γυμναστική)
ΑΣ Μαχητικών Αθλημάτων Χερσονήσου (Tae Kwon Do ITF)
Μίνοαν Κλαμπ Αθλητικός Ομιλος (Ποδηλασία)
Αθλητική Ενωση Διάπλαση (Καλαθοσφαίριση)
ΑΟ Πρωταθλητές Ηρακλείου (Κολύμβηση)
ΑΣ Κωφών Κρήτης Μίνωας (ΕΟΑ Κωφών)
Αθλητικός Ομιλος Κρήτης (Μηχανοκίνητος Αθλητισμός)
ΑΣΚΑ Ηράκλειο (Ομοσπονδία Σωματείων Καλαθοσφαιριστών με Αμαξίδιο)
Σκοπευτικός Αθλητικός Σύλλογος “Οι Κουρήτες” (Σκοποβολή)
Σκακιστικός Ομιλος Λέων Κάντια (Ζατρίκιο Σκάκι)
ΑΣ ΑμεΑ Τάλως (ΕΑΟ ΑμεΑ, Αθλητική Ομοσπονδία Νευροπαθών και Μεταμοσχευμένων)
Σκακιστικός Ομιλος Ηρακλείου (Ζατρίκιο Σκάκι)
Ναυτικός Ομιλος Ηρακλείου Κρήτης (Κολύμβηση)
Φιλαθλητικός ΓΣ Ηρακλείου (Πετοσφαίριση, Τραμπολίνο, Γυμναστική για όλους, Ακροβατική Γυμναστική)
Κένταυρος (Tae Kwon D ITF, Κικ – Μπόξινγκ)
ΓΑΣ Ανδρογέας (Καλαθοσφαίριση)
ΑΣ Ορθιας Σανιδοκωπηλασίας και Κυματολίσθησης Ν. Ηρακλείου (Ορθιο Κανόε – Σανίδας)
ΟΦΗ (Καλαθοσφαίριση, Στίβος, Κολύμβηση, Ζατρίκιο Σκάκι, Υδατοσφαίριση, Πετοσφαίριση)
ΑΟ Πόρου (Ποδόσφαιρο)
Αθλ. Πολιτιστικός Μουσικός Σύλλογος Ασκηση (Καλαθοσφαίριση, Αντισφαίριση)
Φίλοι Μηχανοκίνητων Αθλοπαιδιών (Μηχανοκίνητος Αθλητισμός)
ΑΟ Ζωοδόχος Πηγή (ΕΑΟ ΑμεΑ)
Αεραθλητικός Ομιλος Ηρακλείου “Αερολέσχη Τάλως Ηρακλείου” (Αερομοντελισμός, Υπερελαφρά)
ΑΓΣ Τάλως (ΤΑE Kwon Do ITF)
ΑΣ ΑμεΑ Μεγαλόνησος (ΕΑΟ ΑμεΑ)
Αθλητική Ακαδημία Ωρίωνας Ηρακλείου (Καλλιτεχνική Κολύμβηση, Κολύμβηση)
Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου Κρήτης 2017 (Στίβος)
ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ηρακλείου Κρήτης “Φιλόνικος” (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)
Ακαδημία Σότοκαν Καράτε Ντο Ηρακλείου (Καράτε)
ΑΣ Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου (Καλαθοσφαίριση)
Κρητική Αερολέσχη (Γενική Αεροπορία, Αερομοντελισμός)
Σκοπευτικός Ομιλος Κρουσσώνα “Μαλεβίζι” (Σκοποβολή)
ΑΣ Μοχού Πεδιάδας (Ποδόσφαιρο)
ΑΣ Παλιανή (Ποδόσφαιρο)
Αθλ. Πολιτιστικός Σύλλογος Πήγασος Ηρακλείου (Στίβος, Πετοσφαίριση, Ενόργανη Γυμναστική)
Λέσχη Bowlers Ηρακλείου (Μπόουλινγκ)
ΑΣ Παγκρήτια Ακαδημία Ταε Κβον Ντο (Tae Kwon Do ITF)
ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ηρακλείου Κρήτης “Ο Θησέας” (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)
Αθλητικός και Εκπολιτιστικός Σύλλογος Αίολος (Καράτε)
ΓΣ Εργοτέλης (Καλαθοσφαίριση, Ποδόσφαιρο)
ΑΣ Πυγμή (Παγκράτιο)
Ακαδημία Μαχητικών Τεχνών Αθλόπολις (Ζίου – Ζίτσου, Παγκράτιο)
ΓΣ Ηρακλείου “Ο Νίκος Καζαντζάκης” (Ακροβατική Γυμναστική, Καράτε, Ρυθμική Γυμναστική, Τραμπολίνο)
Κέντρο Αθλησης Ηρακλείου – Αθλόδραση (Καράτε, Στίβος, Ρυθμική Γυμναστική, Ενόργανη Γυμναστική)
ΑΟ Τρίτωνας Ηρακλείου (Κολύμβηση)
ΓΑΣ Μαλίων (Στίβος)
ΑΘΛΕΣΗ (Πετοσφαίριση)
ΑΣ Υποστήριξης Αθλητικής Απόδοσης Αθλος (Ποδηλασία)
Ηράκλειο 91 Κολύμβηση-Υδατοσφαίριση-Συγχρ. Κολύμβηση (Κολύμβηση)
Γυμναστική Ενωση Κρήτης (Πετοσφαίριση, Στίβος, Ξιφασκία)
Δελφίνια Ηρακλείου (Κολύμβηση)
Ελληνικό Σωματείο Αυτοάμυνας και Μαχητικών Τεχνών (Ζίου – Ζίτσου)
Κολυμβητικός Ομιλος Ηρακλείου (Κολύμβηση, Καλλιτεχνική Κολύμβηση)
Φιλαθλητικός Ομιλος Ηρακλείου “Η Αριάδνη” (Τραμπολίνο, Τσιρλίντινγκ)
athlitiko.gr
Αθλητικός Σύλλογος ΠΑΛ.ΕΥ.Ε. (Πάλη)
Μίνωας Παλαιστικός & Αρσιβαριστικός Σύλλογος (Πάλη)
Ηράκλειο Ρυθμός Αθληση (Ρυθμική Γυμναστική)
Ομιλος Πρακτικής Σκοποβολής Ηρακλείου (Σκοποβολή)
Σατόρι Σότοκαν Καράτε – Ντο Ηρακλείου (Καράτε)
ΑΣ Χανγκ Γκαρ Κουνγκ Φου Ηρακλείου (Γουσου Κουνγκ Φου)
Αερολέσχη Ηρακλείου (Γενική Αεροπορία)
ΑΓΣ Ταεκβοντό Ανδρογέως (Ταεκβοντό WTF)
ΑΣ Ηρακλείου “Ο Αντάρης” (Τζούντο)
Σότοκαν Καράτε Ηρακλείου (Καράτε)

Λασίθι (11)
ΑΟ Λασιθίου (Στίβος)
Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Λασιθίου (Ορειβατικό Σκι)
Σύλλογος Σκοποβολής Ιεράπετρας (Σκοποβολή)
Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Αγίου Νικολάου “Ο Αίολος” (Ιστιοπλοΐα)
Γυμναστική Ενωση Ιεράπετρας (Πετοσφαίριση)
athlitiko.gr
ΑΣ Ταεκβοντό Ιεράπετρας Ηράκλειτος (Tae Kwon Do ITF)
Μινώταυρος (Τae Kwon Do ITF)
Αθλητικός Σκοπευτικός Ομιλος Λασιθίου (Σκοποβολή)
ΓΣ “Βιτσέντζος Κορνάρος” (Στίβος)
Σκοπευτικός Ομιλος Πολεμικές Τέχνες Ιεράπετρας (Σκοποβολή, Μουαϊτάι)
ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας (Στίβος)

Λευτέρης Αντωνακάκης

karta antonis garden