Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν, 4-2 τον Αστέρα Χαλέπας

Αστέρας Χαλέπας Άπτερα | 6 Νοεμβρίου 2016, 23:19

Τα Άπτερα συνεχίζουν να παρουσιάζουν εξαιρετικό πρόσωπο στην φετινή Β' κατηγορία, καθώς πέτυχαν την 4η νίκη τους μετά το πέρας της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, μετά το εκτός έδρας 4-2 με τον Αστέρα Χαλέπας.

Η ομάδα από τα Μεγάλα Χωράφια έχει βγάλει μάλιστα και ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Ο Νταουντάκης στο 15’ έβαλε τα Άπτερα μπροστά στο σκορ για να φέρει το ματς σε ισορροπία ο Ζαλιασβίλι στο 34’, από πάσα του Καλυβιανάκη.

Ο Μαρινάκης στο 36’ απάντησε άμεσα και σκόραρε για δεύτερη φορά στο ημίχρονο για να κάνει το 1-2 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 60’ και πάλι ο Μαρινάκης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στα Απτερα καθώς ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι (1-3).

Ο Νταουντάκης στο 70’ με προβολή έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Απτέρων με το σκορ στο 1-4.

Ο Μπαμπάτσικος απλά μείωσε στο τελικό 2-4 για τον Αστέρα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητής: Σαρρής

Βοηθοί: Μπταταγκιώνη-Μαραγκάκης

Άστέρας Χαλ. (Νίκος Θέμελης): Χατζής, Ζαραφείδης (65’ λ.τρ. Γ.Μαυριγιαννάκης), Λαγός, Κολοκυθάς, Αποστολίδης (55’ Μπαμπάτσικος), Κωστόπουλος, Ζαλιασβίλι, Γερομιχαλός, Μάντρο (65’ λ.τρ. Λαμάϊ), Μανωλακάκης, Καλυβιανάκης

Άπτερα (Γιάννης Χαζηράκης): Μάρκου, Χαιρετάκης, Ζιώγας, Τζ.Σελένίτσα, Κουναλάκης, Καρβουνιάρης (60’ Επιτρόπου), Χατζηδάκης, Μαρινάκης, Α.Τσικουδάκης, Χαριτάκης (50’ Παπαδάκης), Νταουντάκης (70’ Κοκοτσάκης)