Συνεχίζει την κούρσα του

Κρητικός Αστέρας Άπτερα | 5 Μαρτίου 2016, 21:12

Επιστροφή στις νίκες για τον πρωτοπόρο της Β' κατηγορίας Κρητικό Αστέρα που συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα, μετά την νίκη με 3-0 με τα Άπτερα.

Ο Μπαρτζίδης από τη πάσα του Σταθάκη έκανε το 1-0 για τον Κρητικό Αστέρα, μόλις στο 10ο λεπτό.

Από την πάσα και πάλι του τελευταίου, ο Χαραλαμπάκης στο 33’ έστειλε τον Κρητικό στο ημίχρονο με δύο γκολ μπροστά στο σκορ (2-0).

Ο Λεβεντέλης με σουτ έβαλε την τελική “πινελιά” στο ματς στο 88′ μετά την πάσα του Χαϊντούτη για το 3-0 του Κρητικού Αστέρα.

Τα Άπτερα έχουν παράπονα για τα δύο πρώτα γκολ του Κρητικού Αστέρα, υποστηρίζοντας πως υπήρχε οφσάιντ.

Διαιτητής: Μπερτάκης

Βοηθοί: Τσιλίκας-Μπραουδάκης

Κρητικός Αστ. (Χρήστος Τραχανατζής): Κουτσοδόντης, Χαϊντούτης, Νικολάου-Σκύλο, Τρικουνάκης, Χαραλαμπάκης, Δασκαλάκης, Βασιλείου, Αγγελάκης, Γαρυφαλλής (65’Λεβεντέλης), Μπαρτζίδης (70’ Καβάθι), Σταθάκης (80’ Καραβοκύρης)

Άπτερα (Δημήτρης Φούρλας): Ναλμπαντίδης, Κάτσης (80’ Σφακιωτάκης), Χαραλαμπάκης, Χατζηδάκης (70’ Ασλανίδης), Χαιρετάκης, Παπαδάκης Ι. (Μανουσέλης), Παπαδάκης Κ., Μαρινάκης, Σπανουδάκης, Τσικουδάκης Π., Παπαβασιλείου