Συνεχίζει με… σπασμένα φρένα

Σπάθα Ιδομενέας | 31 Οκτωβρίου 2020, 20:31

Mε... σπασμένα φρένα συνεχίζει η Σπάθα, που έφτασε χωρίς πρόβλημα στο 4/4. Αυτή τη φορά οι "πράσινοι" επικράτησαν στο Κολυμπάρι με 7-0 του Ιδομενέα.

Στο ξεκίνημα της σεζόν η ομάδα του Κολυμβαρίου δείχνει κυριολεκτικά ασταμάτητη στην επίθεση, φτάνοντας τα 19 γκολ σε τέσσερα παιχνίδια!

Χάρη σ’ αυτή τη νίκη θα συνεχίσει στην κορυφή της βαθμολογίας και θα περιμένει πλέον το παιχνίδι του Απόλλωνα με τον Μινώταυρο για να δει εάν θα παραμείνει εκεί με συγκάτοικο.

Οι γηπεδούχοι απλοποίησαν απ’ το ξεκίνημα του αγώνα τα πράγματα και έφτασαν στο πρώτο 20λεπτο στην επίτευξη τριών τερμάτων…

Ο Μπαδιεριτάκης έκανε την αρχή, μόλις στα πρώτα λεπτά με κοντινό σουτ, ενώ ακολούθησαν δύο ακόμα τέρματα στο 12′ με σουτ του Κένγκα και του Ντούπη λίγα λεπτά μετά (3-0).

Ο Βασιλομιχελάκης αφού είχε δοκάρι στο 35′, πέτυχε τελικά το 4-0 στο 43′. Ετσι ολοκληρώθηκε και το ημίχρονο…

Στο δεύτερο μέρος, ο Μπαδιεριτάκης σκόραρε για δεύτερη φορά μετά από συνεργασία με τον Βασιλομιχελάκη στο 62′ (5-0).

Ενα ακόμα γκολ σημειώθηκε τέσσερα λεπτά μετά, με τη Σπάθα να κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Βασιλομιχελάκη. Εκείνος ανέλαβε και την εκτέλεση, ο Τζεμανάκης που είχε περάσει λίγα λεπτά πριν, έπεσε σωστά και έδιωξε, αλλά στην επαναφορά της μπάλας ξανά ο Βασιλομιχελάκης έκανε τελικά το 6-0.

Το τελικό 7-0 διαμορφώθηκε στο 68′, από κόρνερ του Τζαγκαράκη και κεφαλιά του Καλογρίδη, βάζοντας έτσι και αυτός το όνομά του στη λίστα των σκόρερ του αγώνα.

Διαιτητής: Κουκλάκης Βοηθοί: Αναστασάκης – Λογαρίδης

Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Τσαβαρής, Καραγιώργος, Ταμπάκης (70′ Μοσχανάκης), Καλογρίδης, Τερεράκης (46′ Γλεντουσάκης), Περαθωράκης, Ντούπη, Βασιλομιχελάκης (70′ Ζογράφι), Τζαγκαράκης, Μπαδιεριτάκης (64′ Κατσιφαράκης), Κένγκα

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Π. Γεωργανάς (65′ Τζεμανάκης), Γ. Γεωργανάς, Σπ. Μπιτζανάκης, Καλαϊτζάκης, Αφράτης, Τρουλλινός, Μωραϊτάκης (46′ Ι. Γεωργανάς), Εμ. Μπιτζανάκης, Μαρακάκης (55′ Μερόλλη), Κουλούρης (39′ Παντελακάκης), Ντουντουνάκης