Συνεχίζει απτόητος ο Ατρόμητος – Νίκησε και την Κέρκυρα (1-3)

Super League 1 16 Δεκεμβρίου 2017, 18:19

Το πέμπτο φετινό διπλό κατέκτησε ο Ατρόμητος, καθώς η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι επικράτησε της Κέρκυρας με 3-1 στο νησί των Φαιάκων.

Ευεργετική για τους Περιστεριώτες ήταν η αλλαγή του συστήματος κατά την ανάπαυλα από τον Αυστριακό τεχνικό σε 3-5-2 από 4-2-3-1, με την ομάδα του να γίνεται άκρως επιθετική. Το σκορ άνοιξε ο Ουάρντα στο 59ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά μετά έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του με σουτ έξω από την περιοχή.

Η Κέρκυρα κατάφερε να αντιδράσει με ένα πανέμορφο γκολ του Σιόντη στο 79ο λεπτό, όμως στις καθυστερήσεις ο Βασιλακάκης έγραψε με “λόμπα” το τελικό 1-3. Με τη νίκη αυτή, ο Ατρόμητος ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση και τους 30 βαθμούς, ενώ οι Φαίακες παραμένουν προτελευταίοι με 11 βαθμούς.

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Κέρκυρα (Α. Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Ζορμπάς (46′ Κόντος), Αρτυματάς, Επστάιν (73′ Αναστασίου), Νούνες (64′ Γεωργίου), Μπάουμαν.

Ατρόμητος (Ντ. Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Κυριακίδης (46′ Καρασαλίδης), Μπουσούλατζιτς, Ουμπίδες (87′ Ουμπίδες), Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντάουντα (29′ λ. τρ. Μενσά).