Συνεχίζει ακάθεκτος στην κορυφή

Κεραμειά Άρης Σούδας | 14 Φεβρουαρίου 2016, 14:47

Από την κορυφή του Ομίλου Τίτλου θα παλέψει για τον τίτλο του κυπέλλου την προσεχή Τετάρτη ο Άρης Σούδας , αφού πέρασε με νίκη 4-0 από τα Νεροκούρου, με τα Κεραμειά, στο παιχνίδι που έκλεισε την 11η αγωνιστική, το πρωί της Κυριακής.

Η ομάδα του Μανόλη Πηγουνάκη φρόντισε να διώξει το άγχος από νωρίς, καθώς πέτυχε δύο γκολ στα πρώτα 25 λεπτά.

Ο Καλλιοντζάκης στο 13’ με ατομική ενέργεια και σουτ στο “Γ” και ο Στρατουδάκης με πέναλτΙ που κέρδισε ο πρώτος, έκαναν γρήγορα το 0-2 στο παιχνίδι.

Ο Κλωθάκης λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με πλασέ, πέτυχε το 0-3, με τον Παπαθανασίου να κλείνει το σκορ στο 55’, αξιοποιώντας την ωραία ομαδική συνεργασία των φιλοξενούμενων (0-4).

Διαιτητής:Τσαγκαράκης

Βοηθοί: Δαράκης-Αλεξόπουλος

Κεραμειά (Πέτρος Γιανναράκης): Νιαουνάκης, Δοξάκης, Μαθιουδάκης, Νταμαδάκης, Λουκόπουλος, Θεοδωρογλάκης (70’ Παρδαλάκης), Γληγόρης, Πατσαρίκας Αχ. (65’ Ζαχαριουδάκης), Πατσαρίκας Στ., Μπεϊνόγλου, Βάλαρης

Άρης Σ. (Μανόλης Πηγουνάκης): Σαρτζετάκης, Χατζηγιάννης, Γαλανάκης Κ., Μπουρμπάκης (70’ Κεμπάτσι), Καγλατζής, Κουλάκης, Στρατουδάκης, Κοντορινάκης, Καλλιοντζάκης (65’ Βαρδάκης), Παπαθανασίου, Κλωθάκης (60’ Μπαμπουνάκης)