Συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της (pics)

Σπάθα Παλαιόχωρα | 23 Οκτωβρίου 2016, 19:23

Η Παλαιόχωρα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του 2ου ομίλου με την Σπάθα, καθώς πέρασε νικηφόρα με 2-0 από το γήπεδο του Κολυμπαρίου και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη που συνεχίζει πλέον με το 4 στα 4, «χτύπησε» δύο φορές σε κομβικά σημεία του παιχνιδιού και πήρε ακόμα μία νίκη στην σεζόν.

Η Σπάθα έχασε σημαντική ευκαιρία στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Ζογράφι που δεν μπόρεσε να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Έτσι, η Παλαιόχωρα έφτασε τελικά πρώτη στο γκολ, σχεδόν με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μάστορα να βρίσκει τον Ψαράκη ο οποίος πέτυχε το 0-1.

tsagarakis penalti

Ο Μάστορας ήταν ουσιαστικά ο δημιουργός και του δεύτερου τέρματος των φιλοξενούμενων, όταν κέρδισε πέναλτι στο 52’.

boxonis goal

Ο Μποχώνης δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη από την “άσπρη βούλα” και πέτυχε το τελικό 0-2 για την Παλαιόχωρα, που μετά τον Αλικιανό πέτυχε ακόμα μία σημαντική εκτός έδρας νίκη.