Συνεχίζει αήττητη, 3-0 την Άμιλλα

ΕΘΚ Άμιλλα | 12 Νοεμβρίου 2016, 21:33

Αήττητη συνεχίζει στη Β’ κατηγορία η Ένωση Θύελλα Καμίνια που κέρδισε στο γήπεδο του Πλατανιά, την Άμιλλα με 3-0, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Ακρωτηριανοί που ανέβηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας, συνεχίζουν χωρίς ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μαζί με τον πρωτοπόρο Γρανίτη.

Σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα έπαιξε η αποβολή του Μπιτσάκη στο 45’ για την Άμιλλα, που έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα για ένα ημίχρονο.

Έτσι, η ΕΘΚ εκμεταλλευόμενη την κόκκινη κάρτα έφτασε στην επίτευξη των τριών γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο χορός… των γκολ για τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε στο 55’, καθώς από σέντρα του Μπικάκη η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα του Παρασκευόπουλου. Το 0-2 έγινε με το νεαρό Σέσι, που ήρθε από τον πάγκο για να “καθαρίσει” τη νίκη της Ένωσης στο 75’. Ο Ποντίκας “υπέγραψε” το τελικό 0-3 στο 85′ με σουτ.

Διαιτητής: Κασσελάκης
Βοηθοί: Λογαρίδης-Μαρινάκης

Άμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Παρασκευόπουλος, Καραγιαννάκης (60’ Κτιστάκης), Γ. Παγωνάκης, Ορνεράκης, Κολομπάκης, Νοδάρας, Λ. Παγωνάκης, Χαμζάι, Βεριβάκης, Μαρσέλος (70’ Λαζαρίδης), Μπιτσάκης

Ένωση Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Ι. Ανδρεαδάκης, Ροζάκης, Τσαρδακάς, Λιονάκης, Μπικάκης, Παπαδόπουλος (55’ Δ. Γκογκολάκης), Γιαπιντζάκης, Γιαννόπουλος (80’ Γιουσέφ), Κατσαμάνης, Ποντίκας, Π. Ανδρεαδάκης (70’ Σέσι)