Συνέχισε με νέα νίκη ο Πανακρωτηριακός (pics)

Πανακρωτηριακός Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ | 9 Απριλίου 2022, 19:42

Ο Πανακρωτηριακός συνέχισε σε νικηφόρα τροχιά και επικράτησε για την 28η αγωνιστική του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ με 3-1.

Τρίτη σερί νίκη και τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια για την ομάδα του Ακρωτηρίου που πάτησε ξανά τετράδα μετά από πολύ καιρό.

Το πρώτο μέρος στα Καθιανά είχε γκολ, δοκάρια και ευκαιρίες. Ο Πανακρωτηριακός πέτυχε δύο τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά.

Στο 21′ έγινε το 1-0, από κάθετη πάσα του Ανδρεαδάκη, ο Δουλάς βγήκε σε θέση βολής και πλάσαρε ωραία τον Κουράκη. Λίγα λεπτά μετά μάλιστα έγινε και το 2-0. Από νέα κάθετη του Ανδρεαδάκη και σέντρα του Καλλέργη, ο Σαριδάκης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά στο 26′.

Στο 31′ οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη φάση για το 3-0. Ο Καλλέργης έβγαλε κάθετα σε θέση για γκολ τον Δουλά, αλλά ο Κουράκης απέκρουσε σωτήρια.

Μεγάλη φάση για να μειώσει είχε και ο Παγχ./ΔΑΑΟΧ στο 35′. Μετά από αντεπίθεση, ο Μπέσι βγήκε απέναντι από τον Χατζηδάκη, αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο, στην επαναφορά ο Αννινος σούταρε από κοντά και ο Ανδρεαδάκης απομάκρυνε πάνω στη γραμμή. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε έτσι στο 2-0.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ξεκινήσουν με γκολ, χάρη σε σουτ του Νιαυραδάκη μέσα από την περιοχή στο 47′.

Ωστόσο, στο 53′ ο Πανακρωτηριακός απάντησε άμεσα και έφτασε στο 3-1 με εξαιρετικό σουτ του Παπαδάκη στη γωνία.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα ευκαιρία να μπουν στο ματς στο 63′, αφού κέρδισαν πέναλτι σε χέρι στην περιοχή. Ο Κουλούρης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και έξω.

Στη συνέχεια το ματς είχε ρυθμό και από τις δύο ομάδες, ο Παγχ./ΔΑΑΟΧ προσπάθησε να βρει δεύτερο γκολ να μπει ξανά στο ματς, αλλά ο Πανακρωτηριακός κράτησε το 3-1 μέχρι τέλους.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Ξενάκη – Τίκας

Πανακρωτηριακός: Χατζηδάκης, Μακράκης (65′ Μπικάκης), Πέτικας, Βουρβαχάκης, Καπούλας, Παπαδάκης, Γκογκολάκης (80′ Σηφάκης), Ανδρεαδάκης Ν., Σαριδάκης (46′ Κουκουράκης), Καλλέργης (85′ Κοπανάκης), Δουλάς

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Μανώλης Μπασιάς): Κουράκης, Μουτζούρης, Σκαράκης (30′ λ.τρ. Κορκίδης), Νιαυραδάκης, Φιωτοδημητράκης (73′ Ζανής), Γιακουμάκης, Καμμένης, Μουσταφά (89′ Ελ Ντάλι), Μπέσι, Αννινος (73′ Κιουρτσίδης), Κουλούρης