Στους “8” Άρης Σούδας, Πανακρωτηριακός, Ίκαρος Μ.

ΕΠΣΧ 7 Δεκεμβρίου 2022, 22:30

Τρία ακόμη εισιτήρια "σφραγίσθηκαν" την Τετάρτη (07/12) με τον Άρη Σούδας, τον Πανακρωτηριακό και τον Ίκαρο Μουρνιών να προκρίνονται στα προημιτελικά του θεσμού.

Oinolatris

Το πιο δραματικό παιχνίδι της ημέρας έγινε στα Νεροκούρου, με τον Ίκαρο να παίρνει την πρόκριση στα πέναλτι σε βάρος του Παγχανιακού / ΔΑΑΟΧ με 5-3.

Στα πέναλτι ο Ικαρος πέρασε τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ | pics

O Πανακρωτηριακός με πρωταγωνιστή τον Βασίλη Γκιούλα που πέτυχε χατ τρικ, νίκησε τη Σπάθα 4-0 και πέρασε στους “8” του Κυπέλλου Χανίων.

Ο Γκιούλα οδήγησε τον Πανακρωτηριακό στους “8” | pics

Ο Άρης Σούδας πήρε τη “ρεβάνς” της μοναδικής του ήττας (στο πρωτάθλημα) από τον Μινώταυρο και μαζί και το εισιτήριο για την προημιτελική φάση του κυπέλλου (3-0).

Πήρε “ρεβάνς” και πρόκριση ο Αρης

Το τελευταίο εισιτήριο για την προημιτελική φάση θα δοθεί την επόμενη Τετάρτη (14/12, 14:30) με τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών να αντιμετωπίζει στη Σούδα τον Ηρακλή Νεροκούρου.

Συνοπτικά η εικόνα του κυπέλλου Χανίων:

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου
Ηφαιστος-Αρης Σούδας 0-3
(43′, 64′ Μανταδάκης, 47′ Φέζγκα)
Δόξα Παχιανών-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 0-3
(22′, 73′ Πιπεράκης, 36′ Αθανασάκης)
Ροδωπού-Μινώταυρος 0-5
(8’, 15’ Παπαδάκης, 20’ Μαξίμ, 33’ Σταυρίδης, 70’ Γιαννουδάκης)
Απόλλων-Θησέας 5-1
(2’, 53’, 78’ Ψαράκης Ακης, 48’, 58’ Ψαράκης Μάνος – 25’ Πενταράκης)

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου
ΑΕ Κυδωνίας-Νέος Κισσαμικός 2-1
(16′ Μάστορας, 44′ Κουρομιχελάκης – 76′ Μπερντίος)
Νέοι Μινωταύρου-Παλαιόχωρα 1-4
(60′ Πατεράκης – 5′ Μανουσάκης, 45+3′, 61′, 82′ Σαντσόλλι)
Αστέρας Χαλέπας-Ικαρος Μουρνιών 3-6
(31′ πέν., 78′ Β. Κατελανάκης, 52′ Βασιλειάδης, 10′ , 90′ Ζυμβραγάκης, 28′, 47′, 60′ Παπαδάκης, 66′ Αγγέλου)
ΕΘΚ-Πανακρωτηριακός 2-6
(65′ Μπουτζαλής, 72′ (πέν.) Βαλάρης – 14′, 32′, 39′ Παπαδεράκης, 34′ Κοπανάκης 46′ Δ. Αννινος, 85′ Ταπανάρης Γιάννης)
Γρανίτης-Ιωνία 2000 3-0
(33’ Κοκάκης, 72’, 83’ Δρακάκης)
Σπάθα-Θύελλα 4-0
(5’ Τζαγκαράκης, 15’ Βελής, 55’ Σκουλάς, 65’ Αναστασόπουλος)

Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου
Χάλης-Ποσειδών Τσικαλαριών 0-4
(4’, 49’ Μητσώνης, 31’, 42’ Λεβεντελλης)
Αμιλλα-Ηρακλής Νεροκούρου 0-5
(16, 55’ Μυριδάκης, 51 Γιαννακούρος, 58’ Σταθάκης, 75’ Μπασάκης)

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Νέος Σαμψών-ΑΠ Σούδας 2-3
(48’ Διαμαντάκης, 52’ πέν. Ι. Λαβράνος – 11’ Κουρκουμελάκης, 37’ Κέτι, 67’ Φούκας)
Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
Τιτάν-Ασπίδα 4-1
(12’, 19’, 30’ Σερανάι, 75’ Μέτα – 85’ Αποστολάκης)

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου
Ιδομενέας-Κ19 Χανιά 1-2
(78’ πέν. Ζιντιρίδης – 2’ πέν. Σταματάκης, 29’ Μπαλλίου)
*Χωρίς αγώνα έχει προκριθεί ο Κρ. Αστέρας

Β’ ΦΑΣΗ

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
ΑΕ Κυδωνίας-Παλαιόχωρα 2-0
(6′ Γιακουμάκης, 64′ Μπούκης)
ΑΠ Σούδας-Απόλλων 0-5
(16′ Ψαράκης Ακ., 33′ Δρικάκης, 59′ Ταταράκης, 82′ Γκούντελος, 82′ Μαρκουλάκης Β.)
Τιτάν-Κ19 Χανιά 0-5
(17′, 29′ Τσούτσης, 47′ Μάγγος, 60′ Γκολόση, 89′ Καλαϊτζής)
Κρ. Αστέρας-Γρανίτης 0-3
(28′, 80′, 90′ Μεγαλακάκης Μιχ.)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου
Αρης Σούδας-Μινώταυρος 3-0
(2’ Ροκάκης, 52’ Παπαθανασίου, 60’ Σούλιαρης)
Ικαρος Μουρνιών-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 5-3 πέν. (1-1 κ.ά., 2-2 παρ.)
(15′ Χαϊντούτης, 91′ Γαλεράκης – 3′ Οκερέκε, 105′ Μπέσι)
Πανακρωτηριακός-Σπάθα 4-0
(1′, 22′, 85′ Γκιούλα, 90′ Παπαδεράκης)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου
14:30 Ποσειδών Τσικαλαριών-Ηρακλής Νεροκούρου στη Σούδα

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

56.Αρης Σούδας-ΑΕ Κυδωνίας
57.Ικαρος-Απόλλων
58.Ποσειδών ή Ηρακλής-Κ19 Χανιά
59.Πανακρωτηριακός-Γρανίτης

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

60.Νικητής 56-Νικητής 57
61.Νικητής 58-Νικητής 59

ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής 60-Νικητής 61

Estrella
Digital Print Shop
Ζakroshoes
Crepe Factory Chania
Crepaland Greece

Rabona ad