Στο β’ ημίχρονο κρίθηκε το ματς στους Αγ. Αποστόλους | pics

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ Μινώταυρος | 16 Νοεμβρίου 2022, 17:57

Με δύο γκολ που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ και Μινώταυρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στους Αγίους Αποστόλους.

Η ομάδα του Βασίλη Κούτα ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 55ο λεπτό από το ωραίο διαγώνιο σουτ του Ανδρουλάκη, με την χαρά για τους φιλοξενούμενους να κρατά πάντως για 13 λεπτά, αφού στο 68’ ο Αθανασάκης γύρισε ωραία τη μπάλα στον Οκερέκε, που με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να είναι πιο απειλητικοί στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο, ο Μινώταυρος μπήκε αρκετά επιθετικά, καταφέρνοντας εξάλλου να πάρει το προβάδισμα το οποίο δε μπόρεσε όμως να διατηρήσει μέχρι το τέλος.

Η ομάδα των Μουρνιών επιστρέφει έτσι στα θετικά αποτελέσματα μετά από τις δύο συνεχόμενες ήττες, ενώ ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ κάνει τους βαθμούς του 4 μετά τα πρώτα δύο παιχνίδια που έχει δώσει.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

12’ Η προβολή του Γεωργανά καταλήγει άουτ.
19’ Κεφαλιά του Οκερέκε, ο Βόρφι αποκρούει στη γραμμή σωτήρια για τον Μινώταυρο.
25’ Ο Οκερέκε βρίσκεται απέναντι από τον Πρωτοπαπαδάκη, με τον τερματοφύλακα του Μινωταύρου να λέει «όχι».
45’ Ο Ανδρουλάκης επιχειρεί το σουτ, άουτ.
53’ Ο Περδικάκης στο φάουλ, κεφαλιά από τον Μαξίμ άουτ.
55’ (0-1) Ο Ανδρουλάκης παίρνει την ασίστ μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ για τον Μινώταυρο.
63’ Ο Μουσταφά βρίσκεται σε θέση βολής, πλασάροντας άουτ.
68’ (1-1) Ο Αθανασάκης “κόβει” τη μπάλα για τον Οκερέκε που με ωραίο κοντινό πλασέ ισοφαρίζει για τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ.
70’ Ο Βόρφι εκτελεί φάουλ η μπάλα φτάνει στην περιοχή, με τον Κούτσικο να μην προλαβαίνει για την προβολή, άουτ

Διαιτητής: Ούτας. Βοηθοί: Μπραουδάκη – Τίκας

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Βαγγέλης Αγγελάκης): Κουράκης, Κουτουλάκης (9’ λ.τρ. Γεωργανάς), Βαρανάκης (71’ Μουτσάκης), Καλογρίδης, Κιουρτσίδης, Μουσταφά, Ζανάι, Αθανασάκης, Μπέσι (88’ Σταθινάκης), Πιπεράκης (71’ Αρτίν), Οκερέκε

Μινώταυρος (Βασίλης Κούτας): Πρωτοπαπαδάκης, Δαμανάκης, Αλεξιάδης, Ζαγκουντίνος (18’ λ.τρ. Ξεκουκουλωτάκης), Σούλκε, Βόρφι, Περδικάκης (64’ Κούτσικος), Νταγιάκος, Ανδρουλάκης (83’ Χατζής), Σεληνιωτάκης (46’ Μαξίμ), Κουκάκης (83’ Αναστασόπουλος)