Στο α’ ημίχρονο κρίθηκε το ματς (2-0) στην Κέρκυρα

Χανιά | 22 Μαΐου 2016, 20:12

Σε ένα ματς όπου η Κέρκυρα γιόρταζε για την επιστροφή της μετά από ένα χρόνο απουσίας στη Σούπερ Λιγκ, ο Κισσαμικός υπέστη την ήττα με σκορ 2-0. Η χανιώτικη ομάδα δέχτηκε και τα δύο τέρματα στο α' ημίχρονο, με συνέπεια η νίκη για τους γηπεδούχους να "κλειδώσει" από νωρίς.

Τα γκολ για την Κέρκυρα σημείωσαν στο 10ο λεπτό ο Ανδρεόπουλος με προβολή ενώ το 2-0 ήρθε στο 32′ από πέναλτι το οποίο παραχώρησε ο Τζημογιάννης με τη μπάλα να βρίσκει το χέρι του. Από τα 11 βήματα ο Κόντος ήταν εύστοχος κι έτσι η Κέρκυρα διεύρυνε το προβάδισμά της.

Στην επανάληψη ο Κισσαμικός μπήκε με διάθεση και είχε δύο σουτ, στο 51′ με τον Σαπαλίδη και 9 λεπτά αργότερα με τον Μάντζη, τα οποία όμως κατέληξαν άουτ.

Ο Κισσαμικός ολοκληρώνει έτσι τις υποχρεώσεις του εκτός έδρας με ήττα, αλλά έχει την ευκαιρία την τελευταία αγωνιστική να ολοκληρώσει τη φετινή του απόλυτα επιτυχημένη παρουσία στη Φούτμπολ Λιγκ με νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας την οποία θα υποδεχθεί στο Μάλεμε.

Το φιλμ του αγώνα

10′ (1-0) Ο Ανδρεόπουλος με προβολή και με την μπάλα να κοντράρει στην πλάτη του Ιωάννου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

18′ Μετά από ωραίο συνδυασμό του Ανδρεόπουλου με τον Γεωργακόπουλο, ο τελευταίος με τακουνάκι έδωσε στον Μπαλντοβαλίεφ, αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν άστοχο

32′ (2-0) Η Κέρκυρα κερδίζει πέναλτι σε χέρι του Τζημογιάννη μέσα στην περιοχή. Ο Κόντος ευστοχεί από την άσπρη βούλα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

35′ Ο Αυγενικού βρέθηκε σε θέση βολής και επιχείρησε να περάσει και τον Αραμπατζή, αλλά ο γκολκίπερ της Κέρκυρας μπλόκαρε

51′ Σουτ του Σαπαλίδη, δεν βρίσκει στόχο.

56′ Σουτ του Σουάνη, από ασίστ του Μπαλντοβαλίεφ, η μπάλα πέρασε άουτ.

60′ Σουτ του Μάντζη υπό πίεση, η μπάλα λίγο άουτ

90′ Εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, ο Ντουαλά έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Αγριμάκης μπλόκαρε

Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας) – Καραλής (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Κίτρινες κάρτες: Ανδρεόπουλος (40′) – Κουρτεσιώτης (86′)

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Αραμπατζής, Σουάνης (81’ Ζουμπουλάκης), Κρητικός, Κόντος, Χιντζίδης, Μπαλντοβαλίεφ (69’ Ντουαλά), Ανδρεόπουλος (86’ Καραγιαννίδης), Βλάχος, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Γεωργακόπουλος.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Αγριμάκης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Τζημογιάννης, Κουρτεσιώτης, Σμίλτος (68’ Μανιάς), Ενγκουέμ, Αυγενικού, Μάντζης, Σαπαλίδης (86’ Τσικουδάκης), Ποκόνγκ (75’ Βλάχος).