Στο 94′ κρίθηκε το ντέρμπι των δικεφάλων

Super League 1 31 Οκτωβρίου 2016, 0:13

Με γκολ του Λέο Μάτος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 την ΑΕΚ στην Τούμπα για την 9η αγωνιστική της Super League.

Ο ΠΑΟΚ είχε τις περισσότερες ευκαιρίες αλλά ο Γιάννης Ανέστης ήταν εξαιρετικός και αρνήθηκε την παραβίαση της εστίας του.

Αντίθετα, η ΑΕΚ είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία της στο πρώτο ημίχρονο με τον ενώ στο β’μέρος ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος είχε οριζόντιο δοκάρι.

Γήπεδο: “Τούμπα”

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης, Πολυχρόνης Κωσταράς

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Μαλεζάς, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Τζάλμα Κάμπος (77′ Μυστακίδης), Σάχοβ (63′ Μπίσεσβαρ), Γκάρι Ροντρίγκες, Αθανασιάδης (88′ Περέιρα)

ΑΕΚ (Ζοζέ Μοράις): Ανέστης, Γκάλος, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες (84′ Γαλανόπουλος), Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπακασέτας, Πατίτο Ροντρίγκες (69′ Χριστοδουλόπουλος), Αλμέιδα (90′ Αραβίδης)

Γκολ: 90’+4′ Μάτος

Κάρτες: 17′ Τζάλμα Κάμπος / 28′ Κολοβέτσιος