Στο +4 στην κορυφή ο Κουμπές

Τάλως Κουμπές | 23 Ιανουαρίου 2023, 20:56

Ο Κουμπές ξεπέρασε το εμπόδιο του Τάλω με 4-1 στο τελευταίο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι πρωτοπόροι που είχαν μάλιστα και τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ.

Μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών πήρε ένα γρήγορο προβάδισμα με 2-0. Αρχικά στο 20′ μετά από φάουλ ο Κυπραίος βρέθηκε στην περιοχή και πλάσαρε το 1-0, ενώ ακολούθησε στο 24′ το 2-0 από τον Καραμιχάλη, ο οποίος δέχτηκε κάθετη πάσα και σημάδεψε σωστά απέβαντι από τον Αλατσάκη.

Τα υπόλοιπα τρία τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στο τελευταίο 10λεπτο. Στο 80′ ο Γιάννης Ροκάκης με πλασέ έκανε το 3-0, ενώ μείωσε σε 3-1 για τον Τάλω στο 84′ ο Χατζηνικολάου.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Καλπατζίδης στο 89′. Με αυτή τη νίκη ο πρωτοπόρος Κουμπές άνοιξε τη διαφορά στους 4 βαθμούς από τον 2ο ΑΟ Περιβολίων

Διαιτητής: Πολυθοδωράκης
Βοηθοί: Χάμπας – Ντάλιος

Τάλως: Αλατσάκης, Βαλυράκης (65′ Κυριακάκης), Μουζουράκης, Ποντικάκης, Μαρινάκης (65′ Χατζηνικολάου), Λάμπρου, Μήτρος, Σαριδάκης, Σολανάκης (89′ Μπακατσάκης), Ξενοφώντος, Λεβεντάκης (89′ Τσικουδάκης)

Koυμπές (Μιχάλης Κορωνάκης): Μακρυγιαννάκης, Απέργης, Καλπατζίδης, Στυλιανάκης, Σκυβαλάκης, Καρατζής (75′ Ντεμάι), Κυπραίος, Ροκάκης Ι., Καραμιχάλης, Γιανναράκης (67′ Μαρίνης), Βερυκάκης