Στις καθυστερήσεις έχασε τη νίκη η Κ15 από τον Παναθηναϊκό

Πλατανιάς | 19 Μαρτίου 2017, 22:18

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε στο Κορωπί η Κ15 του Πλατανιά, που βρέθηκε κοντά σε μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα (2-2).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15’ με τον Λιάσκο, αλλά ο Νταγκουνάκης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 78’ ο Φασαράκης έπειτα από ατομική ενέργεια που ολοκλήρωσε ιδανικά έκανε την ανατροπή για τον Πλατανιά, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έγινε το 2-2 με αυτογκόλ του Καραπιδάκη, έπειτα από προσπάθεια του Τουρκοχωρίτη.

Παναθηναϊκός (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας, Δουδέσης, Σιαφάκας, Νούσης, Σιατούνης, Καρβούνης, Δημοσθενιάδης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (64’ Βόσσος), Λιάσκος (74’ Φοινίκης).

Πλατανιάς (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης (50’ λ.τρ. Νικοάρα), Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Γιαννικάκης, Νιαυραδάκης, Φασαράκης, Καραταράκης (60’ λ.τρ. Βάρδας), Νταγκουνάκης, Δρικάκης (65’ Φραγγεδάκης), Σκέντζος (74’ Μαρκαντωνάκης), Μπερικάκης (45’ λ.τρ. Αλιφιεράκης)