Χανιώτες Εκτός... Συνόρων

Φιλική νίκη του Βόλου επί του Απόλλωνα Λάρισας, βασικός και πάλι ο Ντεντάκης

Φιλική νίκη με 3-1 σημείωσε ο Βόλος επί του Απόλλωνα Λάρισας στη Φιλιππούπολη. Βασικός ο Αντώνης Ντεντάκης που "έβγαλε" 90λεπτο.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Βόλου ο Μάντζης στο 64ο λεπτό. Ισοφάρισε προσωρινά ο Απόλλων Λάρισας είχε ισοφαρίσει προ στιγμής στο 72'.

Δύο τέρματα του Μυστακίδη στο 73ο και 81ο λεπτό δημιούργησαν το τελικό 3-1. Ο Αντώνης Ντεντάκης χρησιμοποιήθηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σαρμιέντο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό. Αύριο - Τρίτη (13/8) ο Βόλος θα δώσει νέο φιλικό υποδεχόμενος στο γήπεδο της Νεάπολης το Αιγάλεω στις 6.30 μ.μ.

Η σύνθεση του Βόλου στο σημερινό φιλικό με τον Απόλλων Λάρισας: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Διαμαντής (85' Μήτογλου), Μπασόνγκ, Φεράρι, Μαξ, Ατιγιαλάχ, Ζοάο, Σαρμιέντο, Μυστακίδης (85' Μπαλογιάννης), Μάντζης.