legea hor

Σταυρουλάκης στον ΑΟΧ και Μαρόπουλος στο κρητικό ντέρμπι

Football League 22 Φεβρουαρίου 2017, 20:04

Μπορεί η 17η αγωνιστική για τη Φούτμπολ Λιγκ να μην έχει ολοκληρωθεί, αλλά γίνονται γνωστοί οι διαιτητές που θα "σφυρίξουν" την επόμενη, 18η. Κρητικοί ορίστηκαν στον εντός έδρας αγώνα για τον ΑΟΧ απέναντι στον Παναιγιάλειο ενώ το κρητικό ντέρμπι στο Ηράκλειο μεταξύ ΟΦΗ-Κισσαμικού θα διευθύνει και πάλι ένας νέος διαιτητής.

planakis

Πιο συγκεκριμένα, ο Γιώργος Σταυρουλάκης από την ΕΠΣ Ρεθύμνου θα είναι αυτός που θα διευθύνει τον Α.Ο. Χανιά, κάτι που θα πράξει για δεύτερη φορά στην καριέρα του, αφού πέρσι το Φεβρουάριο είχε “σφυρίξει” το ισόπαλο 0-0 παιχνίδι απέναντι στον Κισσαμικό που είχε γίνει στο Μάλεμε. Βοηθοί του ορίστηκαν οι Ηρακλειώτες, Γαρεφαλλάκης και Μαυρουδής και 4ος ο Κρασαγάκης, επίσης από την ΕΠΣ Ηρακλείου.

Τώρα, στο Γεντί Κουλέ, διαιτητής ορίστηκε ο Μαρόπουλος (Μακεδονίας), έχοντας για βοηθούς τους Αϊναλή (Μακεδονίας) και Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), ενώ 4ος θα είναι ο Κοκκινάκης (Λασιθίου).

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών για την 18η αγωνιστική είναι οι εξής:

Σάββατο (25/2)

15.00 Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Γιαννίκος (Πειραιά), Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

Κυριακή (26/2)

15.00 Α.Ο. Χανιά – Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Γαρεφαλλάκης (Ηρακλείου), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

15.00 Αρης – Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Μηναδάκης (Καβάλας)
4ος: Δραγάτης (Χαλκιδικής)

15.00 Τρίκαλα – Αγροτικός Αστέρας
Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)
Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

15.00 Λαμία – Αιγινιακός
Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων), Τζανής (Τρικάλων)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

15.00 Πανελευσινιακός – Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)
Βοηθοί: Δεληθοδωρής (Αθηνών), Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

15.00 ΟΦΗ – Κισσαμικός
Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)
4ος: Κοκκινάκης (Λασιθίου)

15.00 Καλλονή – Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Λυμπερόπουλος (Αθηνών), Δέτση (Αθηνών)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

karta antonis garden