Στάθηκε καλά στο Ρέντη η Κ20 – Ήττα (3-0) με παράπονα

Πλατανιάς | 2 Απριλίου 2017, 23:27

Κόντρα στον πρωτοπόρο και… υποψήφιο πρωταθλητή Ολυμπιακό η Κ20 του Πλατανιά είχε πολύ καλή παρουσία, αλλά δεν μπόρεσε τελικά να αποφύγει την ήττα με σκορ 3-0 στο Ρέντη.

Ο Πλατανιάς “λύγισε” με γκολ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, που αποδείχτηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο σημειώθηκαν τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Νίκου Μαναρώλη πάντως έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία, αφού υποστηρίζει ότι υπήρξε πέναλτι και κόκκινη κάρτα γα ανατροπή του Σκουλουδάκη στο 12’ λίγο πριν πλασάρει τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού Αγγελόπουλο, αλλά κι ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε πλασέ του Ρουσάκη στο 82’ με το σκορ στο 2-0.

Στο 43’ ο Καμπετσής σκόραρε για το 1-0 μετά από σέντρα του Φουάση, για να πετύχει το 2-0 στο 79’ ο Ξύδας, παίρνοντας την μπάλα από απόκρουση του Κασωτάκη σε σουτ του Βάρκα. Στο 89’ ο Κιρτζιαλίδης εκμεταλλεύτηκε “ασίστ” του Βάρκα για το τελικό 3-0.

Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 58’ με τον Νικολάου, ενώ ο Πλατανιάς απώλεσε διπλή σπουδαία ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο να αποκρούει την μπάλα σε προσπάθειες των Τσακμάκη και Ρουσάκη. Στο 90+1’ δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Σκουλουδάκη από τον Πέιο αλλά ο Ρουσάκης “νικήθηκε” στην εκτέλεση από τον Αγγελόπουλο.

Ολυμπιακός (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Κουγιός (76′ Κιρτζιαλίδης), Φουάσης, Νικολάου, Τόλι, Ξενιτίδης, Βάρκας, Πλέγας (82′ Πέιος), Καμπετσής, Μεγαρίτης, Βρουσάι (71′ Ξυδάς)

Πλατανιάς (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Ουές (64′ Παπαδάκης), Βασιλάκης, Φούφλια, Λάμτσε, Ζίκο (82′ Τσακμάκης), Ρουσάκης, Παπανικολάου, Καμπόσος, Σκουλουδάκης, Τσατσαρώνης (35′ Μαθιουδάκης)