Enetikon Restaurant

Στα βαθιά (Βουλιαγμένη) ο ΝΟΧ

Πόλο 8 Δεκεμβρίου 2022, 15:27

Πλήρης αγωνιστική δράση αναμένεται να υπάρξει αυτό το Σάββατο (10/12) στο πρωτάθλημα πόλο της Α1 ανδρών με τα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής.

KTEO Κρήτης

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων έχει ένα δύσκολο παιχνίδι στο πρόγραμμα του, καθώς αντιμετωπίζει εκτός έδρας στη Βουλιαγμένη. Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 4 το απόγευμα στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

11η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

13.45 Νηρέας Χαλανδρίου-Υδραϊκός στο Δημοτικό Χαλανδρίου
Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης – Γιώργος Κραβαρίτης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής
14.30 Εθνικός-Πανιώνιος στο Εθνικό Πειραιά (KOE TV)
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής – Κώστας Βασιλείου
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν
17.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στο Δημοτικό Γουδή (ΕΡΤ)
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης – Μιχάλης Μάρκοβιτς
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος
17.30 Χίος-ΑΕΚ στο Ιωνικό / Χίος
Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης – Ανέστης Κωνσταντινίδης
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός (10) 30
2.Πανιώνιος (10) 24
3.Παναθηναϊκός (10) 22
4.ΑΕΚ (10) 15
5.Εθνικός (10) 12
6.Υδραϊκός (10) 9
7.Χίος (9) 4
8.Νηρεας Χαλανδρίου (9) 2
Σημείωση: Η Χίος έχει κερδίσει άνευ αγώνα (5-0) το παιχνίδι με τον Νηρέα Χαλανδρίου

Σκόρερ
34 Φουντούλης (Ολυμπιακός)
30 Γούνας (Πανιώνιος)
22 Κοπελιάδης (Πανιώνιος)
21 Κολόμβος (Ολυμπιακός), Πανταζόπουλος (Νηρέας Χαλανδρίου)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

15.00 ΠΑΟΚ-Ηλυσιακός στο Ποσειδώνιο
Διαιτητές: Μιχάλης Μονιούδης – Γιώργος Αγγελίδης
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης
16.00 Βουλιαγμένη-ΝΟ Χανίων στο ΝΟΒ / Λαιμός
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης – Ναταλία Μαρκοπούλου
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής
16.30 ΓΣ Περιστερίου-Παλαιό Φάληρο στο Δημοτικό Περιστερίου
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης – Χρήστος Κουρτίδης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
17.00 Γλυφάδα-Απόλλων Σμύρνης στο “Αντώνης Δημητρόπουλος”/ ΑΝΟΓ
Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης – Γιώργος Πολυχρονόπουλος
Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Βαθμολογία
1.Βουλιαγμένη 30
2.Απόλλων Σμύρνης 24
3.ΓΣ Περιστερίου 18
-.ΠΑΟΚ 18
5.Γλυφάδα 12
-.Παλαιό Φάληρο 12
7.ΝΟ Χανίων 6
8.Ηλυσιακός 0

Σκόρερ
31 Σολανάκης (Απόλλων)
26 Γιαννόπουλος (Γλυφάδα)
25 Μπογκντάνοβιτς (Απόλλων)
24 Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου)
23 Γαρδίκας (Απόλλων), Παπασηφάκης (Βουλιαγμένη)

Rabona ad