Στα τελικά με… 4/4 το εφηβικό του ΝΟΧ

Πόλο 26 Ιουλίου 2021, 10:55

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων είναι ανάμεσα στις 10 ομάδες που προκρίθηκαν στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο εφήβων τα οποία διεξήχθησαν σε όλη την Ελλάδα το τελευταίο τριήμερο.

Η ομάδα του Μανούσου Βιζυράκη σημείωσε τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, κερδίζοντας κατά σειρά και μάλιστα με άνετα σκορ τους Υδραϊκό (15-4), Παλαιό Φάληρο (12-3), ΓΣ Ηλιούπολης (12-2) και ΓΣ Περιστερίου (15-3).

Αντίθετα, δεν τα κατάφερε ο Ναυτικός Ομιλος Ρεθύμνου, ο οποίος παίζοντας στον 1ο όμιλο υπέστη τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Αναλυτικά, οι ομάδες που πέρασαν στα τελικά, τα οποία θα διεξαχθούν το τριήμερο από 6 μέχρι 8 Αυγούστου, η δε κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη (27/7) είναι οι εξής: Ολυμπιακός, Βουλιαγμένη (από τον 1ο όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον 2ο όμιλο Αττικής), ΝΟ Χανίων, ΓΣ Περιστερίου (από τον 3ο όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας (από τον όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου (από τον όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν από τον ΝΟ Χανίων είναι οι εξής: Αρετάκης, Ασγουδάκης, Γουρνιεζάκης, Ζουράρης, Κανδανολέων, Μανουσάκης, Μπαουράκης, Μπουρίκας, Νικηφοράκης, Νικολαΐδης, Ορφανουδάκης, Παπαμανωλιουδάκης, Πρωιμάκης, Σιδηρόπουλος, Σπάχιτς, Φαντριδάκης, Φυτράκης και Χειλουδάκης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ Ρεθύμνου-Βουλιαγμένη 6-12, Ολυμπιακός-Πανιώνιος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου-Πανιώνιος 7-10, Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη 10-6, Ολυμπιακός-ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, Βουλιαγμένη-Πανιώνιος 10-2.
Βαθμολογία
1. Ολυμπιακός 9
2. Βουλιαγμένη 6
—————————
3. Πανιώνιος 3
4. ΝΟ Ρεθύμνου 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΕ Χαϊδαρίου 11-2, Παναθηναϊκός-Γλυφάδα 16-5, Γλυφάδα-Νηρέας Χαλανδρίου 8-12, Χίος-Παναθηναϊκός 5-14, ΑΕ Χαϊδαρίου-Γλυφάδα 4-16, Νηρέας Χαλανδρίου-Χίος 7-6, Χίος-ΑΕ Χαϊδαρίου 12-2, Παναθηναϊκός-Νηρέας Χαλανδρίου 9-4, Γλυφάδα-Χίος 14-13, ΑΕ Χαϊδαρίου-Παναθηναϊκός 3-19
Βαθμολογία
1. Παναθηναϊκός 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
——————————
3. Γλυφάδα 6
4. Χίος 3
5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Παλαιό Φάληρο-ΓΣ Ηλιούπολης 11-2, Υδραϊκός-ΓΣ Περιστερίου 4-13, ΓΣ Περιστερίου-Παλαιό Φάληρο 13-9, ΝΟ Χανίων-Υδραϊκός 15-4, ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 2-12, Παλαιό Φάληρο-ΝΟ Χανίων 3-12, ΝΟ Χανίων-ΓΣ Ηλιούπολης 12-2, Υδραϊκός-Παλαιό Φάληρο 2-9, ΓΣ Περιστερίου-ΝΟ Χανίων 3-15, ΓΣ Ηλιούπολης-Υδραϊκός 4-15.
Βαθμολογία
1. ΝΟ Χανίων 12
2. ΓΣ Περιστερίου 9
—————————
3. Παλαιό Φάληρο 6
4. Υδραϊκός 3
5. ΓΣ Ηλιούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΟ Λάρισας-ΟΦΘ 18-2, Aρης-ΠΑΟΚ 2-13, ΠΑΟΚ-ΝΟ Λάρισας 18-11, Ποσειδών Ορεστιάδας-Αρης 0-5 α.α., ΟΦΘ-ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Λάρισας-Ποσειδών Ορεστιάδας 24-3, Ποσειδών Ορεστιάδας-ΟΦΘ 3-10, Αρης-ΝΟ Λάρισας 3-13, ΠΑΟΚ-Ποσειδών-Ορεστιάδας 29-0, ΟΦΘ-Αρης 5-6.
Βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΝΟ Λάρισας 9
——————————–
3. Αρης 6
4. ΟΦΘ 3
5. Ποσειδών Ορεστιάδας -1
Σ.Σ.: Ο Ποσειδών Ορεστιάδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΟΥΚ Βόλου-ΝΕ Πατρών 16-3, ΝΟ Πατρών-ΑΟ Καστέλλας 13-1, ΝΟ Πατρών-ΝΕ Πατρών 21-1, ΟΥΚ Βόλου-ΑΟ Καστέλλας 19-4, ΝΟ Πατρών-ΟΥΚ Βόλου 13-6, ΑΟ Καστέλλας-ΝΕ Πατρών 5-7.
Βαθμολογία
1. ΝΟ Πατρών 9
2. ΟΥΚ Βόλου 6
————————–
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΑΟ Καστέλλας 0

JoyMachine

Rabona ad