Enetikon Restaurant

Στα “βαθιά” με Απόλλωνα ο ΝΟΧ

Πόλο 17 Νοεμβρίου 2022, 15:20

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα και οι ορισμοί των διαιτητών για την 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα πόλο της Α1 ανδρών.

KTEO Κρήτης

Η συνέχεια για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων δίνεται αυτό το Σάββατο, έχοντας στο πρόγραμμα του ένα δύσκολο παιχνίδι, καθώς αντίπαλος του θα είναι ο ισχυρός Απόλλων. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 6 το απόγευμα στο Σεράφειο κολυμβητήριο.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

8η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19 Νοεμβρίου
15.00 Ολυμπιακός-Πανιώνιος στο Εθνικό Πειραιά (ΕΡΤ)
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης – Σπύρος Αχλαδιώτης
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
17.00 Παναθηναϊκός-Νηρέας Χαλανδρίου στο Δημοτικό Γουδή
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης – Μανώλης Παϊρακταρίδης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης
17.00 Χίος-Εθνικός στο Ιωνικό / Χίος
Διαιτητές: Γιώργος Κραβαρίτης – Ανδρέας Κατσώνης
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος
20.30 ΑΕΚ-Υδραϊκός στο Δημοτικό Αλίμου
Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης – Χρήστος Κουρτίδης
Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης
Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός (7) 21
2.Πανιώνιος (7) 18
3.Παναθηναϊκός (7) 13
4.Εθνικός (7) 9
-.Υδραϊκός (7) 9
6.ΑΕΚ (7) 6
7.Χίος (6) 4
8.Νηρέας Χαλανδρίου (6) 2
Σημ: Χίος-Νηρέας Χαλ. 5-0 α.α.

Σκόρερ
26 γκολ Φουντούλης (Ολυμπιακός)
18 γκολ Γούνας (Πανιώνιος)
17 γκολ Κολόμβος (Ολυμπιακός)
15 γκολ Κοπελιάδης (Πανιώνιος)
14 γκολ Παπαναστασίου (Ολυμπιακός), Ρομπόπουλος (Υδραϊκός), Χαλατζιάν (Χίος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19 Νοεμβρίου

15.00 ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη στο Ποσειδώνιο
Διαιτητές: Κώστας Κυράνης – Αλέξανδρος Χατζηγούλας
Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός
Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας
16.00 Γλυφάδα-ΓΣ Περιστερίου στο “Αντώνης Δημητρόπουλος” / ΑΝΟΓ
Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης – Χρήστος Κουρτίδης
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν
18.00 Απόλλων Σμύρνης-ΝΟ Χανίων στο Δημοτικό Σεράφειο
Διαιτητές: Κώστας Βασιλείου – Αιγέας Παντελής
Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
20.00 Ηλυσιακός-Παλαιό Φάληρο στο Δημοτικό Ιλίσιο
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης – Σπύρος Αχλαδιώτης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία
1.Απόλλων Σμύρνης (6) 18
2.Βουλιαγμένη (5) 15
3.ΓΣ Περιστερίου (6) 12
-.ΠΑΟΚ (7) 12
-.Γλυφάδα (7) 12
6.Παλαιό Φάληρο (7) 6
7.ΝΟ Χανίων (7) 3
8.Ηλυσιακός (7) 0

Σκόρερ
20 γκολ Σολανάκης (Απόλλων Σμύρνης)
19 γκολ Γιαννόπουλος (Γλυφάδα)
17 γκολ Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), Μπογκντάνοβιτς (Απόλλων Σμύρνης)
13 γκολ (Παλαιό Φάληρο)

NO Xanion

Rabona ad