Στα πέναλτι ο Ικαρος πέρασε τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ | pics

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ Ικαρος Μουρνιών | 7 Δεκεμβρίου 2022, 21:42

Μετά από ένα δραματικό παιχνίδι στα Νεροκούρου, ο Ικαρος πήρε την πρόκριση στα πέναλτι σε βάρος του Παγχανιακού / ΔΑΑΟΧ με 5-3.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους τόσο στην κανονική διάρκεια (1-1), όσο και στην ημίωρη παράταση (2-2), με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά την πρόκριση στη ρώσικη ρουλέτα.

Oι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με προσωπική ενέργεια του Οκερέκε. Η αντίδραση ήταν άμεση και δέκα λεπτά μετά στο 15′, ο Χαϊντούτης είδε τη μπάλα να του στρώνεται από απομάκρυνση της άμυνας και με σουτ έκανε το 1-1.

Αυτό ήταν και το σκορ το οποίο έμεινε από πολύ νωρίς μέχρι το 90′, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Εκεί, στο πρώτο λεπτό ο Γαλεράκης με ατομική ενέργεια και σουτ έδωσε προβάδισμα στο Ικαρο.

Για τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ, ισοφάρισε με μακρινό σουτ στο 105′ ο Μπέσι, ενώ λίγο νωρίτερα είχε δοκάρι για τον Ικαρο ο Παπαδάκης.

Μοιραίος στη διαδικασία των πέναλτι στάθηκε ο Αγγελος Ζανής (φωτ.), αφού ήταν ο μοναδικός παίκτης που δεν ευστόχησε, με αποτέλεσμα ο Ικαρος να πάρει την πρόκριση.