Enetikon Restaurant

Στα Χανιά οι κρητικοί όμιλοι Παίδων και Κορασίδων

Πόλο 7 Δεκεμβρίου 2022, 11:29

Πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (07/12) οι κληρώσεις για την Α’ φάση των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Παίδων και Κορασίδων της σεζόν 2022-23.

KTEO Κρήτης

Στους Παίδες ο κρητικός όμιλος, που θα φιλοξενηθεί στα Χανιά, αποτελείται από τον οικοδεσπότη Ναυτικό Ομιλο Χανίων και τους ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, Ακαδημία Ηρακλείου και ΟΦΗ.

Στις Κορασίδες ο όμιλος Χανίων απαρτίζεται από τον ΝΟΧ, τον ΝΟ Ρεθύμνου, τον ΟΦΗ και τον Εθνικό Πειραιά.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

ΠΑΙΔΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΣΚ Ροή, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕΚ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Διώνη, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Καστέλας, Τρίτων Αμαρουσίου

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Υδραϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιακός

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, ΝΟ Χαλκίδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: ΝΟΘΑ Καβάλας, ΝΟ Αλεξανδρούπολης, Πανσερραϊκός, Νέος Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Ποσειδών Ληξουρίου, Άργης Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου

Οι αγώνες θα διεξαχθούν 13-15 Ιανουαρίου, ενώ στην Β’ Φάση (3-5 Μαρτίου) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Ηλιούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Νέος Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Πανσερραϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Εθνικός Πειραιά

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, Άλιμος ΝΑΣ

Οι αγώνες θα διεξαχθούν 13-15 Ιανουαρίου, ενώ στην Β’ Φάση (3-5 Μαρτίου) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

 

Rabona ad