Σε 3 γήπεδα ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος

Α' ΕΠΣΧ 22 Ιανουαρίου 2023, 8:32

Σε Μουρνιές, Παλαιόχωρα και Μοναχή Ελιά λαμβάνει τέλος ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος.

Oinolatris

Στη Μοναχή Ελιά ο Θησέας θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στο φορμαρισμένο Νέο Κισσαμικό. Οι φιλοξενούμενοι θέλοντας να μείνουν κοντά στο κυνήγι του τίτλου θα επιδιώξουν να “φύγουν” χωρίς απώλειες από το σημερινό παιχνίδι.

Η Ιωνία 2000 φιλοξενεί τον Ίκαρο Μουρνιών, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιστρέψουν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Δυνατό παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στην Παλαιόχωρα με την τοπική ομάδα και την Σπάθα να ισοβαθμούν στην βαθμολογία. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την πολυ καλή εμφάνιση στο Καστέλι, ενώ η Σπάθα από την νίκη απέναντι στην Ιωνία.

15η αγωνιστική
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
Άρης Σούδας – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 2-0
Γρανίτης – Ιδομενέας 3-0
Πανακρωτηριακός – Δόξα 1-0
Μινώταυρος – Απόλλων 1-0
ΑΕ Κυδωνίας – Θύελλα 1-1

Κυριακή 22 Ιανουαρίου
15:00 Ιωνία 2000 – Ίκαρος Μ., στις Μουρνιές
15:00 Παλαιόχωρα – Σπάθα, στη Παλαιόχωρα
15:00 Θησέας – Νέος Κισσαμικός, στη Μοναχή Ελιά

Βαθμολογία
1.Γρανίτης (15) 40 (38-5)
2.Νέος Κισσαμικός (14) 35 (29-10)
3.Αρης Σούδας (15) 33 (34-9)
4.Απόλλων (15) 28 (38-18)
5.ΑΕ Κυδωνίας (15) 28 (26-16)
6.Μινώταυρος (15) 21 (19-19)
7.Σπάθα (13) 19 (20-20)
-.Παλαιόχωρα (14) 19 (22-25)
9.Ικαρος Μουρνιών (14) 18 (21-25)
10. Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (14) 17 (20-24)
11.Θύελλα Καλαθενών (15) 16 (19-26)
12.Ιωνία 2000 (14) 14 (25-30)
-.Πανακρωτηριακός (15) 14 (18-28)
14.Ιδομενέας (15) 7 (12-37)
—————————————————–
15.Δόξα Παχιανών (15) 6 (12-36)
16.Θησέας (14) 6 (14-38)
*Ο Πανακρωτηριακός έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς (ουσιαστικά -6β.)

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
15:00 Γρανίτης – Άρης Σούδας, στην Αγία Μαρίνα
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ – Πανακρωτηριακός, στους Αγίους Αποστόλους
15:00 Απόλλων – Α.Ε. Κυδωνίας, στη Σούδα
15:00 Δόξα Παχιανών – Μινώταυρος, στη Μοναχή Ελιά
15:00 Σπάθα – Θησέας, στο Κολυμβάρι
15:00 Νέος Κισσαμικός – Θύελλα Καλάθενων, στο Καστέλι

Κυριακή 29 Ιανουαρίου
15:00 Ιδομενέας – Ιωνία 2000, στον Γαλατά
15:00 Ίκαρος Μουρνιών – Παλαιόχωρα, στα Νεροκούρου

Estrella
Oneirochora
Digital Print Shop
Group 24 Security
Crepaland Greece
Digenakis
Crepe Factory Chania

Rabona ad