“Τσίμπησε” βαθμό στην Τρίπολη ο Πανιώνιος (pics)

Super League 1 28 Ιανουαρίου 2017, 21:20

Με εντυπωσιακή παρουσία από φιλάθλους του (πάνω από 500) στην Τρίπολη ο Πανιώνιος κατάφερε να "σταθεί" όρθιος και να αποσπάσει ισοπαλία με σκορ 1-1 από τον τοπικό Αστέρα.

Kosmos

Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο ματς με τον Μανιά να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 15’, ενώ τρία λεπτά μετά “άναψαν” τα αίματα έπειτα από δυνατό μαρκάρισμα του Φαρίνια στον Μασούντ. Οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν έντονο τσακωμό αλλά ο ρέφερι τους “τιμώρησε” απλά με κίτρινη κάρτα.

Asteras panigirismoi

Στο 42’ δόθηκε πέναλτι από τον Κατσικογιάννη για χέρι του Βλάχου και μετά από δύο λεπτά ο Μάσα το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.

Goal1

Στο ημίχρονο ο Μιλόγεβιτς πέρασε στο παιχνίδι τον Ταπόκο και ο Γάλλος μέσος φρόντισε να τον… δικαιώσει άμεσα, αφού πλάσαρε σωστά από κοντινή απόσταση, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο 47’. Στη συνέχεια ο Πανιώνιος έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν οι Μπεν, Μασούντ (49’) και Φούντας (53’). Η “απάντηση” του Αστέρα στις ευκαιρίες ήρθε στο 72’ με το σουτ του Καλτσά να μη βρίσκει στόχο. Αυτή στην ουσία ήταν και η τελευταία καλή φάση στο ματς.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μπετσόγλου (Κορινθίας)-Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Τσουκαλάς (13’), Μασούντ (18’), Φαρίνια (18’), Μάσα (68’), Μπέρτος (70’),

Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Μπέρτος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (84’ Δημούτσος), Τσουκαλάς, Μάσα, Στανισάβλιεβιτς (61’ Καλτσάς), Φαρίνια (74’ Ιωαννίδης), Μανιάς.

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου (46’ λ.τρ. Ταπόκο), Ρισβάνης, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας (69’ Μαχμούτοβιτς), Φούντας (88’ Καθάριος), Μπεν, Μασούντ.