Συνέχεια στο σερί του ο Πανακρωτηριακός (pics)

Πανακρωτηριακός ΑΕ Κυδωνίας | 20 Νοεμβρίου 2021, 17:59

Ο Πανακρωτηριακός "τρίτωσε" το σερί του αφού επικράτησε και της ΑΕ Κυδωνίας με 4-1 στα Καθιανά.

Η ομάδα του Ακρωτηρίου συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις της και έφτασε τις 3 σερί νίκες. Πάντως αυτή η νίκη την ανεβάζει για πρώτη φορά στην πρώτη πεντάδα της Α’ ΕΠΣΧ μετά τα αποτελέσματα του Σαββάτου.

Ο Πανακρωτηριακός μπήκε δυνατά και άνοιξε νωρίς το σκορ στο 13ο λεπτό. Ο Καλλέργης εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια και ο Γκιούλα με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0 και πλήγωσε παράλληλα την πρώην ομάδα του.

Με αυτή την κεφαλιά ο Γκιούλα ανοίγει το σκορ

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν δεύτερο γκολ λίγο μετά το ημίωρο: Ο Γκιούλα αυτή τη φορά πήρε ρόλο δημιουργού και από δική του πάσα, ο Ν. Ανδρεαδάκης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-0 (φωτ. κάτω).

Ενα λεπτό πριν την ανάπαυλα οι Ακρωτηριανοί πέτυχαν και τρίτο γκολ: Μετά από ιδανική αντεπίθεση, ο Ανδρεαδάκης έβγαλε τον Γκιούλα σε πλεονεκτική θέση και από δική του σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Καλλέργης με άψογο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (κάτω).

Στο δεύτερο 45λεπτο η ΑΕ Κυδωνίας μπήκε δυνατά με στόχο να ψάξει το γρήγορο γκολ και το πέτυχε αρκετά νωρίς στο 52′. Ο Μαυρεδάκης έβγαλε τον Καλογεράκη σε θέση βολής και εκείνος πλάσαρε εξαιρετικά για το 3-1.

Το ματς απέκτησε έτσι ενδιαφέρον ξανά όμως οι γηπεδούχοι “κλείδωσαν” τη νίκη στο 83′. Από πάσα του Παπαδάκη ο Κοπανάκης βγήκε απέναντι από τον Βροντάκη τον οποίο πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Μπραουδάκη-Μαρκετάκης

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης-Βαγγέλης Ανδρεαδάκης): Χατζηδάκης, Μακράκης (71′ Κοπανάκης), Πέτικας, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Παπαδάκης, Γκογκολάκης (61′ Περράκης), Ν. Ανδρεαδάκης, Δουλάς (80′ Παπαδεράκης), Καλλέργης (61′ Καλλέντζης), Γκιούλα (71′ Κουκουράκης)

ΑΕ Κυδωνίας (Γιώργος Μπονατάκης): Βροντάκης, Κοκολάκης, Μπιτζανάκης, Ζολώτας, Σφυριδάκης (84′ Δασκαλάκης), Χαραλαμπάκης, Μπαλλίου (66′ Τιχομίροφ), Βαϊγκούσης (11΄λ.τρ. Μανωλιάς), Μαυρεδάκης, Αρζίδης, Δημητρίου (46′ Καλογεράκης)