“Τρίποντο” με ανατροπή!

Τιτάν Δάφνη | 19 Μαρτίου 2017, 23:10

Το καλύτερο ίσως παιχνίδι της αγωνιστικής για τη Β' ΕΠΣΧ διεξήχθη στο Νιο Χωριό, με τον Τιτάνα να κατακτά τη νίκη με 3-2 επί της Δάφνης. Η ομάδα από τον Εμπρόσνερο βρίσκεται έτσι στην 4η θέση με 37 βαθμούς, ενώ ο Τιτάν ανεβαίνει στους 34 και είναι ακριβώς από κάτω στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο παιχνίδι, όταν κέρδισαν πέναλτι στο 5ο λεπτό το οποίο εκτέλεσε ο Μυριδάκης, με τον Κοσμαδάκη ν’ αποκρούει, αλλά στη συνέχεια με σουτ κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Ο Τιτάν στη συνέχεια έδειξε αντίδραση και χάρη στον Κουτσουπάκη κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, σημειώνοντας το 1-1 στο 29′ με κεφαλιά και το 2-1 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (44′). Στην επανάληψη, η ομάδα από τις Καλύβες έφτασε και σ’ ένα τρίτο γκολ, με δράστη τον Χατζηγρηγορίου στο 73′, με το μόνο που κατάφερε η Δάφνη να είναι να μειώσει στο 81′ με κεφαλιά του Γαλεράκη.

Σημειώνεται ότι η νίκη για τον Τιτάνα αποκτά ακόμη πιο μεγάλη αξία, διότι από το 54′ έπαιζε με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Βουράκη.

Τιτάν (Δημήτρης Φούρλας): Κοσμαδάκης, Τζομπανάκης Π., Μουτσάκης (32’ Σπανουδάκης), Κουτσουπάκης, Μανανεδάκης, Βουράκης, Σπαθαράκης (81’ Μαραθιανός), Μανουσάκης, Χατζηγρηγορίου, Καραγιαννάκης, Παπαδάκης (75’ Ραντεβ)

Δάφνη (Σταύρος Καλαϊτζιδάκης): Σφενδύλης, Κοκολάκης Μ. (77’ Μπουντακόπουλος), Κοκολάκης Ι., Γαλεράκης, Σταματάκης, Μανταδάκης, Μυριδάκης, Κλάδος, Κουγεντάκης, Γιανναράκης (46’ Μαρινάκης), Τσενακάλ.