“Τριάρα” στα Γιάννινα ο ΠΑΟ ακόμα και με 10

Super League 1 14 Φεβρουαρίου 2016, 18:52

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ξεπεράσει τις αντιξοότητες που προέκυψαν στον αγώνα που έδωσε στα Γιάννινα κερδίζοντας τελικά με το άνετο 3-0 τον τοπικό ΠΑΣ.

Ο Ζέκα μπορεί ν’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 39ο λεπτό αφήνοντας τον Παναθηναϊκό με 10 ποδοσφαιριστές, αλλά η νίκη τελικά ήρθε για το “τριφύλλι”, που κατάφερε όχι μόνο να διαφυλάξει το 0-1, γκολ το οποίο είχε πετύχει ο Βλαχοδήμος στο 26′ -το πρώτο του με τη φανέλα του ΠΑΟ- αλλά και να πετύχει δύο ακόμα προς το τέλος του ματς, αμφότερα με τον Μπεργκ στο 82′ και στις καθυστερήσεις.

Μία νίκη που επαναφέρει έτσι τον Παναθηναϊκό στο δρόμο των επιτυχιών όταν είχε προηγηθεί η ήττα από την Ξάνθη.

ΣΚΟΡΕΡ: 26′ Βλαχοδήμος, 82′, 90+1′ Μπεργκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δελφάκης (Αρκαδίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 53′ Ακόστα, 65′ Καρανίκας, 76′ Ίλιτς / 36′ Ζέκα, 53′ Αμπέιντ, 54′ Τελάντερ, 67′ Πράνιτς, 75′ Λαγός

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 39′ Ζέκα (2η κίτρινη)

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Περιστερίδης, Ναδάλες, Μανιάς, Γαρουφαλιάς (64′ Φερφελής), Καρανίκας, Τζημόπουλος, Ακόστα, Μιχαήλ, Κοζορώνης (52′ Γιάκος), Ίλιτς, Στρούνα (69′ Ηλιάδης).

Παναθηναϊκός (Στραματσόνι): Στιλ, Κουτρουμπής, Αμπέντ, Μπεργκ, Ζέκα, Λουντ, Καλτσάς (58′ Κλωναρίδης), Τελάντερ, Μέστο, Πράνιτς (64′ Νάνο), Βλαχοδήμος (59′ Λαγός).