“Τριάρα” Ολυμπιακού σε Ηρακλή

Super League 1 5 Φεβρουαρίου 2017, 22:37

Εύκολη νίκη με 3-0 επί του Ηρακλή πήρε ο Ολυμπιακός, στο τελευταίο παιχνίδι της Κυριακής για τη 19η αγωνιστική της Super League.

Οι “ερυθρόλευκοι” πριν καλά –καλά πατήσουν… γήπεδο έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή, με τον Βιάνα στο δεύτερο λεπτό να χρίζεται σκόρερ. Λίγο πριν συμπληρωθεί το 45λεπτο ο Ελιουνούσι (42’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε πριν συμπληρώσουμε μία ώρα αγώνα, όταν ο Φουρτούνης στο 56’ νίκησε τον Χουάντερσον και έγραψε την ιστορία του αγώνα.

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Κίτρινες κάρτες: Στάμου (21’), Μάρτινς (27’), Φορτούνης (33’), Ελιουνούσι (42’), Φιγκέιρας (90’)

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Ρομάο, Μάρτινς (60’ Ανδρούτσος), Ελιουνούσι (Μανθάτης), Φορτούνης (78’ Μαρίν), Σεμπά, Ιντέγε.

Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Στάμου, Ρούσσος (80’ Κυνηγόπουλος), Αγγελόπουλος (61’ Πασάς), Δώνης, Τζανετόπουλος, Κούρος, Μοντέιρο, Αργυρόπουλος, Περόνε (68’ Μπαστακός).