“Τρένο”… ασταμάτητο ο Ν. Κισσαμικός – Κερδισμένος και ο Αρης Σούδας

Α' ΕΠΣΧ 19 Νοεμβρίου 2022, 17:15

Απτόητος συνεχίζει την πορεία του στην Α’ κατηγορία ο Νέος Κισσαμικός. Η ομάδα του Γιώργου Μπονατάκη επικράτησε και της ΑΕ Κυδωνίας στο ντέρμπι που διεξήχθη στο Καστέλι με 2-1.

Oinolatris

Αυτή είναι η 6η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τον Νέο Κισσαμικό, ο οποίος οδηγεί πλέον την κούρσα της βαθμολογίας, έχοντας βέβαια παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ, αλλά και ο Γρανίτης αυτό που θα δώσει κόντρα στη Δόξα την Κυριακή.

Κερδισμένος της 7ης αγωνιστικής αναδεικνύεται όμως και ο Αρης Σούδας, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-0 του Θησέα.

Στους Αγίους Αποστόλους, ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ επικράτησε 1-0 του Ιδομενέα, στο 90’ κρίθηκε το παιχνίδι στο Κολυμπάρι, με τη Σπάθα να ισοφαρίζει σε 1-1 τον Μινώταυρο ενώ στα Νεροκούρου, Ικαρος και Πανακρωτηριακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ.

7η αγωνιστική
Σάββατο 19 Νοεμβρίου
Αρης Σούδας-Θησέας 2-0
(60′ Τσίγκας Κ., 75′ Ροκάκης)

Ν. Κισσαμικός-ΑΕ Κυδωνίας 2-1
(44′ Βασιλάκης, 70′ Λεβεντέλλης – 42′ Τζαμπάτζοφ)

Σπάθα-Μινώταυρος 1-1
(89′ πεν. Σουχλάκης – 58′ Περδικάκης)

Ικαρος-Πανακρωτηριακός 1-1
(21′ Λιάσκας – 57′ Μανουσάκης)

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ιδομενέας 1-0
(48′ Οκερέκε)
Κυριακή 20 Νοεμβρίου
15:00 Θύελλα-Παλαιόχωρα στο Καστέλι
15:00 Απόλλων-Ιωνία 2000 στη Σούδα
15:00 Δόξα Παχιανών-Γρανίτης στη Μον. Ελιά

Βαθμολογία
1.Νέος Κισσαμικός* 18 (16-5)
2.Γρανίτης* 16 (15-2)
3.Αρης Σούδας 14 (16-5)
4.ΑΕ Κυδωνίας*11 (8-5)
5.Απόλλων* 9 (12-9)
-.Σπάθα* 9 (11-9)
7.Ικαρος Μουρνιών 8 (13-13)
-.Ιωνία 2000* 8 (11-12)
9.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ**** 7 (7-3)
-.Μινώταυρος 7 (9-9)
-.Παλαιόχωρα* 7 (9-13)
12.Θύελλα Καλαθενών* 6 (9-14)
13.Πανακρωτηριακός* 4 (5-10)
-.Ιδομενέας 4 (4-17)
—————————————————–
15.Δόξα Παχιανών* 3 (2-9)
16.Θησέας 2 (4-16)

Η επόμενη (8η) αγωνιστική
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
15:00 Νέος Κισσαμικός-Αρης Σούδας στο Καστέλλι
15:00 Θησέας-Θύελλα Καλ. στη Μοναχή Ελιά
15:00 ΑΕ Κυδωνίας-Σπάθα στο Βαρύπετρο
15:00 Μινώταυρος-Ίκαρος Μ. στις Μουρνιές
15:00 Πανακρωτηριακός-Ιδομενέας στα Καθιανά
15:00 Γρανίτης-Παγχανιακός/ΔΑΟΧ στην Αγ. Μαρίνα
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
15:00 Παλαιόχωρα-Απόλλων στην Παλαιόχωρα
15:00 Ιωνία-Δόξα στις Μουρνιές

 

 

Estrella
10 years theatro
Digital Print Shop
Group 24 Security
Crepaland Greece
Digenakis
Crepe Factory Chania

Rabona ad