“Σεφτέ” στην Κύπρο κόντρα στην Ομόνοια ο Σκούρτης! (pics+video)

Εκτός συνόρων | 29 Οκτωβρίου 2016, 23:24

Με ένα όμορφο γκολ απέναντι σε μία από τις παραδοσιακές δυνάμεις της Κύπρου, την Ομόνοια, άνοιξε... λογαριασμό με τη φανέλα του Άρη Λεμεσού ο Βασίλης Σκούρτης.

Ο γεννημένος στα Χανιά επιθετικός μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο στη θέση του Ονίλο και χρειάστηκε λίγα λεπτά για να ευστοχήσει στην πρώτη τελική προς την αντίπαλη εστία για την ομάδα του.

skourtis goal1

skourtis goal

Με ωραία κίνηση και ιδανικό σουτ έξω από την περιοχή ο Σκούρτης μείωσε προσωρινά το σκορ σε 2-1 στο 48’. Η Ομόνοια ωστόσο πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Ντάρμπισαϊρ, στο 58’ και διατήρησε σε δύσκολη βαθμολογική θέση την “Ελαφρά Ταξιαρχία”. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού είχε κάνει το 2-0 στο 44’, ενώ το πρώτο γκολ των νικητών στην αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής πέτυχε ο Σέρινταν στο 31’. Δεν χρησιμοποιήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Στέφανος Μαρτσάκης.