“Σάρωσαν” οι αθλητές – αθλήτριες της Κρήτης στο Πανελλήνιο Κ16

Στίβος | 30 Ιουνίου 2021, 18:22

Το διήμερο 28-29 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά οι αθλητές και οι αθλήτριες των κρητικών σωματείων "σάρωσαν" τα μετάλλια στον 5ο όμιλο του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κ16.

Πρώτος στη συνολική βαθμολογία ήταν ο Ελ. Βενιζέλος, με τον ΟΦΗ 3ο και ΑΟ Λασιθίου (5ος), ΓΑΣ Περάματος (6ος), Αρκάδι (7ο) και Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου (10η) στην πρώτη δεκάδα.

Τόσο στα αγόρια, όσο και στα κορίτσια τα μετάλλια ήταν πάρα πολλά από κρητικής πλευράς. Το athlitiko συγκέντρωσε αναλυτικά τα αποτελέσματα από τους αθλητές και τις αθλήτριες της Κρήτης και σας τα παρουσιάζει.

Αναλυτικά


ΑΓΟΡΙΑ

150μ.
1.Σγουρός Στέφας Μανούσος – Μάριος (ΑΟ Λασιθίου) 17.33
5.Ξανθουδάκης Μάριος (Ελ. Βενιζέλος) 18.36
6.Διαλυνάς Παναγιώτης (ΑΟ Λασιθίου) 18.62
11.Ζμάλη Χρήστος (Θησέας) 19.40

1.200μ.
1.Ζογλοπίτης Γιώργος (Βιτσέντζος Κορνάρος) 3:33.58
7.Χατζημαρκάκης Μιχάλης (Αρκάδι) 3:41.97
8.Φραγκιαδάκης Γιάννης (Σητειακός) 3:43.37
9.Αρβανιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ) 3:45.83
12.Φραγκιαδάκης Πέτρος (Σητειακός) 3:48.96
15.Τσιβουράκης Απόστολος (Ελ. Βενιζέλος) 3:51.38
16.Μοάτσος Μηνάς (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 3:51.83

3.000μ.
8.Βάρδας Μανώλης (ΑΟ Λασιθίου) 11:23.81
11.Μανίσαλης Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 12:28.97

200μ. εμπόδια
1.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος Ηρακλείου) 26.68
3.Λιόλιος Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 27.32
4.Βεργάκης Μιχάλης (Πήγασος Ηρακλείου) 27.68
5.Στριλιγκάς Δημόκριτος (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 27.73
10.Ξηρουχάκης Μανώλης (ΑΟ Κισσάμου) 31.00

2.000μ. φυσ. Εμπόδια
1.Τσαλλέκου Αρέστης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6:11.23
5.Μέτα Αγγελος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7:13.73
8.Λουκάκης Αριστείδης (Πήγασος Ηρακλείου) 7:34.58
9.Πάγκαλος Ευθύμης (ΑΟ Λασιθίου) 8:00.62

Τετραπλούν
2.Παραγιουδάκης Σταύρος (ΓΑΣ Μαλίων) 14.83
3.Μπέκιο Αρμπι (Σητειακός) 14.27
4.Δαβράδος Μιχάλης (ΑΟ Λασιθίου) 14.26
7.Σάνι Κώστας (ΓΑΣ Μαλίων) 13.44
9.Βιολέτης Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 12.07

Υψος
3.Δράγασης Μανώλης (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 1.75
4.Αγάπης Γιάννης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 1.72
5.Σάνι Κώστας (ΓΑΣ Μαλίων) 1.72

Σφαίρα
1.Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα Καλαθενών) 14.84
3.Ζουρίδης Ανδρέας (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 13.53
4.Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 13.46
7.Ανδρεαδάκης Στράτος (Κύδων Χανίων) 12.30
8.Κιμιωνής Αλέξανδρος (Ελ. Βενιζέλος) 11.94
9.Σφακάκης Μανώλης (ΟΦΗ) 11.58

Σφύρα
1.Ιβασουκ Μεθόδιος (Ελ. Βενιζέλος) 48.51
3.Κατσούρρι Βιόνις (ΓΕ Ηρακλείου) 43.06
4.Παπαδόπουλος Νίκος (ΓΕ Ηρακλείου) 41.40
5.Μαλλιαράκης Γιώργος (Ελ. Βενιζέλος) 33.46
6.Μπικουβάρης Χρήστος (Ελ. Βενιζέλος) 31.61
7.Δεσποτάκης Μανώλης (Ελ. Βενιζέλος) 24.99

80μ.
1.Ντάφος Βασίλης (ΑΟ Λασιθίου) 9.68
4.Παπαφράγκος Δημήτρης (Ελ. Βενιζέλος) 9.97
5.Κακολύρης Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου) 9.99
8.Σηφογιαννάκης Ανδρέας (Αρκάδι) 10.04
12.Ζντράβα Αλντο (ΓΑΣ Μαλίων) 10.19
15.Πολέντας Μανόλης (Νέαρχος Χανίων) 10.31
16.Κλέτσας Νίκος (Ελ. Βενιζέλος) 10.34
18.Ξηράκης Μανόλης (Νέαρχος Χανίων) 11.31

100μ. εμπόδια
3.Κωστάκης Χρήστος (ΟΦΗ) 16.18

Μήκος
6.Σταμπουλής Γιώργος (ΑΟ Λασιθίου) 5.25
7.Βεργάκης Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 5.22
8.Κωστάκης Αναστάσιος (ΟΦΗ) 5.21
10.Σκορδυλάκης Ευριπίδης (Θύελλα Καλαθενών) 5.07

Επί κοντώ
3.Τζολάκης Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 2.70

Δίσκος
1.Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 49.44
3.Παρασκευόπουλος Σταμάτης (Ελ. Βενιζέλος) 40.81
4.Γρηγορομιχελάκης Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 38.44
6.Τζίκας Μάρκος (ΟΦΗ) 36.14
7.Παπανακλής Παναγιώτης (ΓΕ Ηρακλείου) 33.94
10.Κιοσέας Αλέξης (Κύδων Χανίων) 31.49
13.Ανδρεαδάκης Στράτος (Κύδων Χανίων) 28.05

Ακόντιο
1.Παπακωνσταντής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 46.32
4.Σφακάκης Μανώλης (ΟΦΗ) 41.74
6.Τσαπαλιάρης Αριστοτέλης (Πήγασος Ηρακλείου) 37.14
10.Κομπογεννητάκης Στράτος (ΑΟ Κισσάμου) 31.21
11.Κατσούρρι Βιόνις (ΓΕ Ηρακλείου) 30.93
12.Ματθαιακάκης Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 27.92


ΚΟΡΙΤΣΙΑ

150μ.
5.Κουτσελάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 19.95
8.Μανουσάκη Νεφέλη (Κύδων Χανίων) 20.12
10.Μυφτάρι Κλεάνα (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 20.54
14.Σεραφειμίδη Μαρία (ΟΦΗ) 20.72
16.Δασκαλάκη Ανδριάνα (Κύδων Χανίων) 20.84
20.Χασιώτη Λαμπρινή (ΑΟ Κισσάμου) 21.15

1.200μ.
8.Κουνελάκη Ελλη – Γεωργία (Βιτσέντζος Κορνάρος) 4:05.93
12.Σαρμάνη Μαρία (Αρκάδι) 4:09.33
14.Γκούμα Δέσποινα (Ελ. Βενιζέλος) 4:12.62
18.Βεζυράκη Σταματίνα (Σητειακός) 4:24.18

3.000μ.
1.Βάρδα Δάφνη (ΑΟ Λασιθίου) 11:26.68
9.Περακάκη Ιφιγένεια (Αρκάδι) 13:01.61
10.Ζωιτσάκη Αφροδίτη (Βιτσέντζος Κορνάρος) 13:43.35
11.Πουλάκη Ιωάννα (Βιτσέντζος Κορνάρος) 13:45.31
12.Κουβαρτά Σοφία (Βιτσέντζος Κορνάρος) 13:48.31

200μ. εμπόδια
4.Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος) 31.20
5.Μαράκη Ελένη (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 31.34
6.Παπουτσιδάκη Βασιλική (Αρκάδι) 32.29
7.Σαλούστρου Γαλάτεια (Πήγασος Ηρακλείου) 32.30
9.Μανουσάκη Τερψιχόρη (ΟΦΗ) 32.68
15.Πλαγιωτάκη Εμμανουέλα (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 34.49
-.Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) δεν τερμάτισε

2.000μ. φυσ. Εμπόδια
3.Βραβορίτη Αλεξάνδρα (Αρκάδι) 7:39.59
5.Τούτσι Εβα (ΟΦΗ) 7:46.77
6.Παπαχατζάκη Χριστίνα (ΟΦΗ) 7:53.31

Τετραπλούν
2.Σάλλα Λορένα (ΟΦΗ) 13.32
6.Αρχου Αμαλία (ΑΟ Λασιθίου) 12.62
14.Θεοχαράκη Στέλλα (ΓΕ Ηρακλείου) 11.90
15.Τζωρμπατζάκη Ελένη (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 11.90

Επί κοντώ
3.Γρηγορομιχελάκη Θάλεια (Ελ. Βενιζέλος) 2.70
6.Μπενάκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 2.50
7.Κουτουλάκη Αναστασία (Ελ. Βενιζέλος) 2.30
8.Παχή Βασιλική (Ελ. Βενιζέλος) 2.10
-.Ιωαννίδη Φωτεινή (Ελ. Βενιζέλος) ακυρώθηκε

Δίσκος
2.Μπονάτου Σταυρούλα (Ελ. Βενιζέλος) 33.73
4.Καλογερίδη Φωτεινή (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 28.05
5.Προγούλη Ιωάννα (ΟΦΗ) 27.80
6.Παπαδογιάννης Νικολέτα (Ελ. Βενιζέλος) 27.53
9.Μπανδέλη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος) 25.02
11.Φαραντάκη Χρυσάνθη (Θύελλα Καλαθενών) 23.49
15.Κάρδαρη Νικολέτα (Κύδων Χανίων) 21.11

Ακόντιο
4.Παπαδοπούλου Σοφία (ΓΕ Ηρακλείου) 34.55
7.Τόπι Μαρίνα (Πήγασος Ηρακλείου) 31.68
10.Βέλλου Ειρήνη (ΟΦΗ) 25.45
11.Μαγουλάκη Χρυσούλα (ΟΦΗ) 24.88
12.Βαλλάι Τζέσικα (ΟΦΗ) 24.49
14.Δανδουλάκη Αριάδνη (Σητειακός) 22.50

80μ.
2.Παπαδεράκη Αργυρώ (Κύδων) 10.68
3.Σαριδάκη Ουρανία (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 10.78
5.Κρασαδάκη Κλεοπάτρα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 10.98
8.Γαρεφαλάκη Μαρία (Βιτσέντζος Κορνάρος) 11.03
11.Φουντουλάκη Χρυσή (Κύδων) 11.10
13.Μπουζάκη Αγγελική (Νέαρχος Χανίων) 11.20
17.Παυλάκη Ελπίδα (Αρκάδι) 11.27
20.Κωνσταντουλάκη Ανδριάννα (Θύελλα Καλαθενών) 11.29
21.Κωνστανταράκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 11.30
24.Σταματάκη Καλλιόπη (Ελ. Βενιζέλος) 11.53

80μ. εμπόδια
3.Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Ελ. Βενιζέλος) 12.49
4.Μουτσάκη Ιωάννα-Ροζαλία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 12.67
9.Καράκη Μιχαέλα (Ελ. Βενιζέλος) 14.13
13.Νισταζάκη Ζαμπία (Νέαρχος Χανίων) 15.58

Μήκος
3.Βαρδιάμπαση Γεωργία (ΓΑΣ Περάματος) 5.14
5.Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.95
6.Κακαβελάκη Κατερίνα (ΓΕ Ηρακλείου) 4.93
7.Κότσι Μικαέλα (ΟΦΗ) 4.74
8.Χασιώτη Λαμπρινή (ΑΟ Κισσάμου) 4.73
9.Φραγκιαδουλάκη Κατερίνα (ΑΣ Υγείας) 4.67
10.Αναστασιάδου Μαρία (Αρκάδι) 4.66
11.Ιορδανίδου Γεωργία (Αρκάδι) 4.62

Υψος
1.Ανγινό-Παπαδάκη Ελισάβετ (Ελ. Βενιζέλος) 1.62
6.Σολιδάκη Δανάη (Κύδων) 1.45
9.Κωνσταντάκη Κατερίνα (Πήγασος Ηρακλείου) 1.40
-.Απλατίδου Ελένη (Ελ. Βενιζέλου) ακυρώθηκε

Σφαίρα
4.Παπαδογιάννη Νικολέτα (Ελ. Βενιζέλος) 11.18
6.Μαραθάκη Καλλιόπη (ΑΟ Κισσάμου) 10.78
8.Φαραντάκη Χρυσάνθη (Θύελλα Καλαθενών) 9.45
14.Προγούλη Ιωάννα (ΟΦΗ) 8.23

Σφύρα
1.Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος) 49.77
2.Γιαννικάκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 46.70
4.Τσιλιμιγκάκη Μαρκέλλα (Ελ. Βενιζέλος) 42.13
6.Μόνι Αμαλία (Ελ. Βενιζέλος) 40.57
7.Κοβάτζη Ευαγγελία (Πήγασος Ηρακλείου) 38.18
10.Τσαλαπατάνη Ειρήνη (Πήγασος Ηρακλείου) 30.67
11.Μπινάκη Θεοδώρα (Ελ. Βενιζέλος) 26.68


ΣΚΥΤΑΛΕΣ

4Χ80μ. αγοριών
1.ΑΟ Λασιθίου 36.64
(Ντάφος – Διαλυνάς – Κακολύρης – Σγουρός Στέφας)

2.Ελ. Βενιζέλος 37.58
(Κλέτσας – Ξανθουδάκης – Ζώης – Παπαφράγκος)

5.Νέαρχος Χανίων 39.41
(Μπουρνέτας – Ξηράκης – Καμισάκης – Πολέντας)

8.Θησέας Περιβολίων 45.65
(Κοκογιαννάκης – Χριστουλάκης – Παπαγεωργίου – Ζμάλη)

4Χ80μ. κοριτσιών
3.Ελ. Βενιζέλος 41.01
(Τσιβουράκη – Κωνστανταράκη – Αργυροπούλου – Καράκη)

4.Κύδων Χανίων 41.11
(Φουντουλάκη – Δασκαλάκη – Μανουσάκη – Παπαδεράκη)

5.Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου 41.35
(Μυφτάρι – Πλαγιωτάκη – Μαράκη – Σαριδάκη)

9.ΟΦΗ 41.79
(Κότσι – Αρναουτίδη – Σαββάκη – Σεραφειμίδη)

10.Νέαρχος Χανίων 42.52
(Συκαμιά – Ανδρεάκη – Ορφανίδη – Μπουζάκη)

12.Αρκάδι 42.84
(Μυρσιλίδη – Τζανακάκη – Ιορδανίδου – Αναστασιάδου)

25.Θησέας 48.47
(Φραγκάκη – Φατζικμανώλη – Παπαδοπούλου – Κωνσταντουδάκη)

-.Πήγασος Ηρακλείου δεν ξεκίνησε
(Καραμπουρνιώτη – Λουκάκη – Σαλούστρου – Κοντογιάννη)

-ΑΟ Λασιθίου δεν ξεκίνησε
(Γουλιδάκη – Κοκολάκη – Κήπουλα – Σφυράκη)

4Χ200μ. μικτή σκυταλοδρομία
5.Αρκάδι Ρεθύμνου 1:47.79
(Παπαγεωργίου – Παπουτσιδάκη – Παυλάκη – Σηφογιαννάκης)

8.ΟΦΗ 1:49.57
(Κωστάκης – Αρναουτίδη – Σαββάκη – Κωστάκης)

10.Σητειακός 1:49.70
(Μπέκιο – Δανδουλάκη – Βεζυράκη – Φραγκιαδάκης)

11.Ελ. Βενιζέλος 1:50.43
(Ζώης – Σταματάκη – Ζήκα – Λιόλιος)

13.Κύδων Χανίων  1:51.14
(Παπαδοκοκολάκης – Σπυρίδη – Καμπουράκη – Παπαδάκης)

15.Θύελλα Καλαθενών 1:53.98
(Ανουσάκης – Κωνσταντουλάκη – Διαμαντάκη – Σταθάκης)

19.Νέαρχος Χανίων 1:58.78
(Μαυρομάτης – Νισταζάκη – Νισταζάκη – Λυβιάκης)

20.Θησέας Περιβολίων 2:04.94
(Μυλονογιάννης – Παπακωνσταντή – Κωνσταντουδάκη – Παπαγεωργίου)

-.ΑΟ Λασιθίου αποκλείστηκε
(Δαβράδος – Σφυράκη – Κοκολάκη – Μανίσαλης)

3Χ1200μ. αγοριών
3.Αρκάδι Ρεθύμνου 11:30.55
(Μαρκόπουλος – Συριανόγλου – Χατζημαρκάκης)

5.ΟΦΗ 11:49.63
(Τερζάκης – Σερπετσιδάκης – Αρβανιτάκης)

6.Ελ. Βενιζέλος 11:59.90
(Σαμπάνης – Δημητρόπουλος – Τσιβουράκης)

9.ΑΟ Λασιθίου 12:29.01
(Βάρδας – Κασσωτάκης – Πάγκαλος)

3Χ1200μ. κοριτσιών
2.ΟΦΗ 12:37.55
(Σάλλα – Τούτσι – Παπαχατζάκη)

4.Αρκάδι Ρεθύμνου 13:06.46
(Περακάκη – Σαρμάνη – Βραβορίτη)

5.ΑΟ Λασιθίου 13:09.10
(Σταμπουλή – Κοντολαιμάκη – Βάρδα)

13.Ελ. Βενιζέλος 13:53.31
(Σκαλίδη – Τρύφωνος – Γκούμα)

15.Βιτσέντζος Κορνάρος 14:12.68
(Βασιλάκη – Μελιανού – Γαρεφαλάκη)


ΣΥΝΘΕΤΑ

Εξαθλο αγοριών
2.Λίτσικας Απόστολος (Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου) 3290 βαθμούς

Εξαθλο κοριτσιών
1.Φακιδάρη Μαρία (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 4052β.
2.Στεφανάκη Φωστήρα (ΟΦΗ) 3848
3.Μουρουγιάννη Βασιλική (Βιτσέντζος Κορνάρος) 3664
5.Χατζηαναστασίου Σπυριδούλα (ΓΕ Ηρακλείου) 3222
6.Μαυράκη Φλώρα (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 2774
8.Κοβάτσι Μιγκελιάνα (ΑΟ Κισσάμου) 2451


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Ελ. Βενιζέλος 144 (64 αγόρια – 80 κορίτσια)
3.ΟΦΗ 91 (39 – 52)
5.ΑΟ Λασιθίου 70 (49 – 21)
6.ΓΑΣ Περάματος 50 (25 – 25)
7.Αρκάδι 47 (19 -28)
10.Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου 38 (16 – 22)
14.ΓΑΣ Ιεράπετρας 31 (14 – 17)
19.Κύδων Χανίων 27 (2 – 25)
20.Πήγασος Ηρακλείου 27 (19 – 8)
23.ΓΕ Ηρακλείου 24 (11 – 13)
26.Βιτσέντζος Κορνάρος 20 (9 – 11)
34.Θύελλα Καλαθενών 11 (9 – 2)
35.ΓΑΣ Μαλίων 11 (11 – 0)
41.Σητειακός 8 (8 – 0)
43.Νέαρχος Χανίων 8 (8 – 0)
55.Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης 5 (0 – 5)
56.ΑΟ Κισσάμου 4 (0 – 4)
70.ΑΣ Υγείας 0 (0 – 0)
74.Θησέας Περιβολίων 0 (0 – 0)

Επιμέλεια: Λευτέρης Αντωνακάκης

JoyMachine

Rabona ad

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

bd138

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

bandar togel online

bandar togel online

situs poker online

togel online

login joker123

situs sbobet terpercaya

agen slot online

tante4d

qqemas

mpo757

bola88

qqdewa

http://11mail.catholicworker.org/

http://27rqdsc86t.danluu.com/

http://3.preciousplastic.com/

https://developer.sweetyhigh.com/

https://tribler.orgwww.tribler.org/

http://20.sorgalla.com/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/sbobet/

http://20.sorgalla.com/togel-online/

https://bd138.com/

https://bd138.net/

https://bd138.org/

https://bd138.info/

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online terbaik

situs agen slot online

agen slot online terpercaya

agen slot online indonesia

agen slot online

situs sbobet terpercaya

agen slot online resmi

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online