“Πύραυλοι” Ν. Κισσαμικός και Γρανίτης! Από κοντά η ΑΕ Κυδωνίας

Α' ΕΠΣΧ 16 Νοεμβρίου 2022, 17:28

Εντυπωσιακό πέρασμα από τη Σούδα πραγματοποίησε ο Nέος Κισσαμικός, κερδίζοντας με 4-2 τον Απόλλωνα! Το αποτέλεσμα αυτό ξεχωρίζει στα μέχρι τώρα παιχνίδια που εξελίσσονται για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική στην Α' κατηγορία.

Oinolatris

Η ομάδα του Καστελίου σημειώνει έτσι την 5η της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, παραμένοντας ουσιαστικά η μοναδική που μετρά το απόλυτο, καθώς έχει το εξ αναβολής παιχνίδι με τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ.

Ο Γρανίτης από την άλλη συνέχισε τις υψηλές του πτήσεις καταφέρνοντας να υποχρεώσει σε ήττα με σκορ 6-2 την Ιωνία 2000 κι έτσι διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Νικηφόρο πέρασμα και για την ΑΕ Κυδωνίας από το γήπεδο της Μοναχής Ελιάς σε βάρος της Δόξας Παχιανών, με την ομάδα του Γιώργου Ριτζάκη να επικρατεί με 2-1 και να ανεβαίνει πλέον στην 3η θέση, έχοντας μάλιστα και παιχνίδι λιγότερο.

Η Παλαιόχωρα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Ιδομενέα επικράτησε με 4-1 στον Γαλατά, ενώ με δύο γκολ που σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο στους Αγίους Αποστόλους, Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ και Μινώταυρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

2η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Τετάρτη 16 Νοεμβρίου
Δόξα Παχιανών-ΑΕ Κυδωνίας 1-2
Γρανίτης-Ιωνία 2000 6-2
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Μινώταυρος 1-1
Ιδομενέας-Παλαιόχωρα 1-4
Απόλλων-Ν. Κισσαμικός 2-4
18:30 Ικαρος-Θησέας στα Νεροκούρου
18:30 Σπάθα-Θύελλα στο Κολυμβάρι
18:30 Πανακρωτηριακός-Αρης Σούδας στα Καθιανά

Βαθμολογία
1.Γρανίτης 16 (15-2)
2.Νέος Κισσαμικός* 15 (14-4)
3.ΑΕ Κυδωνίας* 11 (7-3)
4.Απόλλων 9 (12-9)
5.Αρης Σούδας* 8 (10-5)
-.Ιωνία 2000 8 (11-12)
7.Παλαιόχωρα 7 (9-13)
8.Θύελλα Καλαθενών* 6 (7-10)
-.Μινώταυρος 6 (8-8)
10.Σπάθα** 5 (6-6)
11.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ**** 4 (6-3)
-.Ιδομενέας 4 (4-16)
-.Ικαρος Μουρνιών* 4 (9-12)
14.Πανακρωτηριακός** 3 (4-5)
—————————————————–
-.Δόξα Παχιανών 3 (2-9)
16.Θησέας* 2 (4-11)

Επόμενη 7η αγωνιστική
Σάββατο 19 Νοεμβρίου
15:00 Αρης Σούδας-Θησέας στη Σούδα
15:00 Ν. Κισσαμικός-ΑΕ Κυδωνίας στο Καστέλι
15:00 Σπάθα-Μινώταυρος στο Κολυμβάρι
15:00 Ικαρος-Πανακρωτηριακός στα Νεροκούρου
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ -Ιδομενέας στους Αγ. Αποστόλους
Κυριακή 20 Νοεμβρίου
15:00 Θύελλα-Παλαιόχωρα στο Καστέλι
15:00 Απόλλων-Ιωνία 2000 στη Σούδα
15:00 Δόξα Παχιανών-Γρανίτης στη Μον. Ελιά

Estrella
10 years theatro
Digital Print Shop
Group 24 Security
Crepaland Greece
Digenakis
Crepe Factory Chania

Rabona ad