“Πέρασε” η Κ20 του Παναθηναϊκού από το… βροχερό Μάλεμε (pics)

Πλατανιάς | 22 Δεκεμβρίου 2017, 19:21

Αυλαία των υποχρεώσεων στo 2017 για την Κ20 του Πλατανιά, η οποία το μεσημέρι της Παρασκευής υποδέχτηκε στο Μάλεμε τον Παναθηναϊκό σε εξ αναβολής ματς για την 1η αγωνιστική, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-1 στο Μάλεμε.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες, αφού έβρεχε καταρρακτωδώς σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του, με τα παιδιά των δύο ομάδων να καταβάλλουν πραγματικά πολύ μεγάλη προσπάθεια για να μπορέσουν να παίξουν ποδόσφαιρο και να ξεδιπλώσουν τα χαρίσματά τους.

IMG 5882

IMG 5915

IMG 5975

Τελικά, ο Παναθηναϊκός επιβεβαιώνοντας ότι δεν βρίσκεται τυχαία στην κορυφή του πρωταθλήματος, κατάφερε να φτάσει στην επικράτηση, η οποία ωστόσο δεν ήταν τόσο βατή, ειδικότερα όταν ο Πλατανιάς μείωσε σε 1-2 το σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσακμάκη στο 72ο λεπτό. Ουσιαστικά, η φάση που “καθάρισε” το ματς για τους νεαρούς “πράσινους” -που πανηγύρισαν μάλιστα δεόντως τη νίκη τους- σημειώθηκε στο 81′ μετά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Μπουζούκη, φάση όπου ο Πλατανιάς έχασε τον Βασιλάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για την ανατροπή στον Εμμανουηλίδη.

Kokkini Vasilakis

Goal PAO1

Goal PAO3

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με το γκολ από τον Μπουζούκη στο 24′, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου έγινε το 0-2 από τον Εμμανουηλίδη.

Ο Πλατανιάς μείωσε με τον Τσακμάκη στο 72′, αλλά δύο ακόμη γκολ μέχρι το τέλος χάρισαν τη νίκη στον Παναθηναϊκό φτάνοντας έτσι τους 39 βαθμούς, με τον Εμμανουηλίδη και πάλι και τον Μπουζούκη στο 84′.

Amarantidis

IMG 5916

IMG 5961

Ο Πλατανιάς μετά από 14 ματς στο πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ μετρά 9 κερδισμένους βαθμούς και είναι στη 14η θέση, μαζί από την Κέρκυρα ενώ ουραγός είναι η Λάρισα με 4 βαθμούς.

Πλατανιάς (Μάνος Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Πουρζιτίδης, Λάμτσε, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης (55′ Αναστασόπουλος), Τσακμάκης, Αμαραντίδης Αντ., Ψαράκης (78′ Τζουγκράκης), Αμαραντίδης Γ. (59′ Νίκολι)

Παναθηναϊκός (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Ζωγραφάκης, Μανιδάκης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Αποστολάκης, Εμμανουηλίδης (80′ Βλαχόπουλος), Σέχου (84′ Μιχαήλ), Μπουζούκης, Ξεπαπαδάκης (56′ Δημήτρουλας)