“Πάρτι” και του Ολυμπιακού στον Βόλο | vid

Super League 1 8 Ιανουαρίου 2023, 18:00

Μετά από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός έκανε… πάρτι στο Πανθεσσαλικό στάδιο, έχοντας στο πλευρό του τους φιλάθλους τους, με 4-0 κόντρα στον Βόλο.

Οι “ερυθρόλευκοι” βρίσκοντας γρήγορα το πρώτο γκολ δεν αντιμετώπισαν δυσκολίες, ελπίζοντας πλέον σε μείωση της διαφοράς τους από την κορυφή.

Στο 7’ ο Μπιέλ αξιοποίησε το πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Αλχο σε γύρισμα του Φορτούνη για το 0-1. Φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκε ο Βόλος, που εξέδωσε και ανακοίνωση:

«Ντροπή… Μόνο αυτό αξίζει να αναφέρουμε για την Ελληνική διαιτησία.

Από την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε ενημερώσει τον κ. Μπένετ για τι επρόκειτο να συμβεί στον αγώνα της ομάδας μας με τον Ολυμπιακό και από τα πρώτα λεπτά επιβεβαιωθήκαμε.

Προφανώς αυτούς τους διαιτητές θέλετε. Να είναι οι “Φιλιππινέζες” των “μεγάλων”»

Στο 22’ ο Χουάνγκ με εξαιρετικό σουτ σημείωσε το 0-2, για να έρθει το τρίτο γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου όταν ο Ρέαμπτσιουκ σέντραρε ιδανικά και ο Μπακαμπού με κεφαλιά σκόραρε.

Στο 60’ ο Ροντινέι “σημάδεψε” το δοκάρι, για να “γραφτεί” ο επίλογος στο 75’ όταν από κόντρα στον Μπαριέντος επωφελήθηκε ο Ελ Αραμπί σκοράροντας με σουτ για το 0-4.

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) – Ψάρρης (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
VAR: Τσαγκαράκης (Χανίων)
AVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

Κίτρινες κάρτες: Ντέλετιτς (37’), Μπαριέντος (81’)

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Εσκοβάλ (86’ Σιέλης), Πίρινεν, Άλχο, Λούνα, Μπαριέντος, Μεταξάς, Γκάτζι (79’ Ουές), Ντέλετιτς (86’ Καρτάλης), Τσίρινος (65’ Μεθκίδα), Κούτσιας.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσιουκ (66’ Μαρσέλο), Εμβιλά (78’ Κασάμι), Ινμπόμ Χουάνγκ, Φορτούνης (72’ Μασούρας), Μπιέλ, Χάμες Ροντρίγκες (67’ Σαμασέκου), Μπακαμπού (72’ Ελ Αραμπί).