“Οργιάζει” και με την Εθνική Σερβίας ο Κατάι!

Γενικά Θέματα - Ποδόσφαιρο | 10 Οκτωβρίου 2016, 0:25

Σε δαιμονιώδη φόρμα και σε απίστευτο... φεγγάρι βρίσκεται ο πρώην επιθετικός του Πλατανιά, Αλεξάνταρ Κατάι, ο οποίος είναι στο ρόστερ της Εθνικής Σερβίας.

Ο Κατάι που πλέον αγωνίζεται στην ισπανική Αλαβές, πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις στα προκριματικά του Μουντιάλ, με τη φανέλα της Σερβίας. Μολονότι προέρχεται από τον πάγκο, ο ομοσπονιδιακός προπονητής της Σερβίας Σλάβολιουμπ χρησιμοποιεί πάντα τον Κατάι ως αλλαγή για να αλλάξει τη ροή του αγώνα.

Την περασμένη Πέμπτη (6/10) έπαιξε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, δίνοντας μάλιστα την ασίστ στον Τάντιτς για το τρίτο γκολ των Σέρβων. Την Κυριακή (9/10), ο Κατάι μπήκε στο 65′ αλλαγή στο ματς στη θέση του Κόστιτς και βοήθησε τη Σερβία να κερδίσει την Αυστρία με 3-2, σε ένα απίστευτο ντέρμπι!

Ο Κατάι που έκανε καλή χρονιά στον Πλατανιά την περίοδο 2013-2014, βρήκε τον εαυτό του στον Ερυθρό Αστέρα, πριν πάρει μεταγραφή στο ισπανικό πρωτάθλημα και στην Αλαβές.