“Οδηγός” ξανά ο Μαρτσάκης

Νέος Σαμψών Άμιλλα | 18 Οκτωβρίου 2020, 18:39

Με πρωταγωνιστή τον Στέφανο Μαρτσάκη, ο Νέος Σαμψών επικράτησε χωρίς πρόβλημα της Αμιλλας με 4-0 την Κυριακή το απόγευμα και πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στη Β' κατηγορία.

Ο νεαρός επιθετικός με το… καλημέρα εξαργυρώνει τη μετακίνησή του στην ομάδα του Στύλου και όπως και στο ματς της πρεμιέρας στη Σούδα, ήταν εκείνος που άνοιξε το δρόμο της νίκης με δύο γκολ.

Αρχικά, πέτυχε το 1-0 λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, στο 43′.

Τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο, με τον Κουρομιχελάκη να βρίσκει και αυτός δίχτυα για δεύτερη σερί αγωνιστική στο 70′ (3-0).

Το πιο όμορφο γκολ πάντως στο ματς το πέτυχε ο Καποκάκης λίγο μετά στο 75′ με μακρινό σουτ, σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου!

*Ο Νέος Σαμψών εύχεται περαστικά στους ποδοσφαιριστές της Αμιλλας, Γαλάνη και Δημ. Βουρδουμπά οι οποίοι τραυματίστηκαν και αποχώρησαν νωρίς από το ματς στο πρώτο 20λεπτο.

Διαιτητής: Μισαηλίδης Βοηθοί: Α. Χατζηδάκης – Αποστολάκης

Nέος Σαμψών (Βαγγέλης Ανδρεαδάκης): Βολάνης, Καποκάκης, Κακαξυλάκης (65′ Κοτρωνάκης), Αννιτσάκης, Μανατάκης (60′ Ορφανουδάκης), Σαρτζετάκης (69′ Ματσαμάκης), Κουρομιχελάκης, Μαρτσάκης, Δοξάκης (60′ Νικολουδάκης), Δόβελος (56′ Σαπουνάκης), Γκογκολάκης

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Αυγουστιανάκης, Φυντικάκης, Πρώιμος, Γαλάνης (18′ λ.τρ Βαρουξάκης), Σαράντος, Παρασκάκης, Καρτάκης, Δημ. Βουρδουμπάς (14′ λ.τρ. Ξεκουκουλωτάκης), Α. Βουρδουμπάς, Μπιτσάκης, Σταυρουλάκης