“Μοιρασιά” στον Βάμο

Κορωνίς Δόξα Παχ. | 15 Οκτωβρίου 2017, 18:36

Κορωνίδα και Δόξα Παχιανών ήθελαν τη νίκη, οι μεν για να επιστρέψουν στα "τρίποντα" και οι δε για να δώσουν συνέχεια στην ευρεία νίκη τους κόντρα στην ΑΕ Κυδωνίας, όμως τελικά έμειναν στο 1-1.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πατσαρίκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με εκτέλεση φάουλ στο 73′ και τον Δημητρίου να “απαντά” με πέναλτι στο 82′, το οποίο κέρδισε ο Γκόντζος από τον Μανταδάκη.

Στο πρώτο ημίχρονο (13′) η Κορωνίδα έχασε πέναλτι με τον Τζανουκάκη (το κέρδισε ο Πατσαρίκας), το οποίο απέκρουσε ο Σκευοφύλαξ, ενώ η Δόξα από το 60′ έπαιζε με δέκα λόγω δεύτερης κίτρινης στον Παπαδάκη.

Με βάση την ενημέρωση των ομάδων ο Μανταδάκης έχασε σπουδαία ευκαιρία στο φινάλε για τους γηπεδούχους, ενώ η Δόξα απώλεσε ευκαιρίες με τους Μαρκοδούνα, Γκόντζο (σέντρα-σουτ με τη συμβολή του τερματοφύλακα η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι), Δημητρίου και είχε σπουδαία φάση μετά το 1-1 με Κληρονόμο, Κουβαριτάκη. Επίσης ακυρώθηκε γκολ της Δόξας ως επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα.

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Βολάνης, Αργυρίου, Κοτρωνάκης, Κλαπάκης, Γουνάκης, Σφυρής, Μεσαρχάκης, Τρούλος (55′ Τσαποσβίλι), Παταρίκας (77′ Μανταδάκης), Μιχ. Μπερικάκης (75′ Μαρτσάκης), Τζανουκάκης.

Δόξα Παχιανών (Χρήστος Παπαδογιάννης): Σκευοφύλαξ, Χριστοφής (46′ Δημητρίου), Κουκουτσάκης (85′ Κληρονόμος), Παπαδάκης, Χατζημαρινάκης, Πολάκης, Περράκης, Ανωμεριανάκης (70′ Γκόντζος), Καλιοντζάκης, Κουβαριτάκης, Μαρκοδούνας.