“Μοιρασιά” στον Αλικιανό

Γρανίτης Αστέρας Μανολιόπουλου | 3 Σεπ 2016, 20:49

Σε ένα από τα πιο δυνατά παιχνίδια της πρεμιέρας του κυπέλλου ο Αστέρας Μανολιόπουλου δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον ενισχυμένο Γρανίτη, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2, στο γήπεδο του Αλικιανού.

Ο Γ. Περράκης σκόραρε στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Αστέρα με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, κάνοντας το 1-0.

Ο Γρανίτης κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς με δύο γκολ στο τέλος του πρώτου και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μαυρεδάκης ισοφάρισε με διπλή προσπάθεια σε 1-1 και στο 48’ ο Μαραγκάκης πέτυχε το 1-2 μετά την πάσα του Κισσανάκη. Αμφότεροι έχουν φορέσει κατά το παρελθόν τη φανέλα του Αστέρα.

Τελικά, ο Αστέρας έσωσε τον βαθμό με το γκολ του Μαρκοδούνα στο 65’ για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Δαράκης-Καντανολέων

Αστέρας Μαν. (Χρήστος Παπαδογιάννης): Μπραουδάκης, Παπούλιας, Τσιόλας (30’ λ.τρ. Κουκουτσάκης), Κατσαρός, Γανωτής, Δύντσικος (88’ Αχλάτης), Μαρκοδούνας, Μαμινάκης (80’ Μαρκετάκης), Περράκης, Τσιριβάκος, Τζωρτζάκης

Γρανίτης (Γιώργος Μπονατάκης): Ιωακειμίδης, Κουτουλάκης, Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος (85’ Κανελάκης), Πατρικάκης, Κυριακάκης, Μπεριάδης, Στρατουδάκης, Μαυρεδάκης, Κισσανάκης, Μαραγκάκης (80’ Βακαλουνάκης)