“Μάχες” για άνοδο και παραμονή

Γ' Εθνική 30 Απριλίου 2017, 12:01

Σε τρεις διαφορετικές ώρες διεξάγονται τα ματς της 27ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο σε κορυφή και "ουρά".

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Η αρχή γίνεται στις 14:30 με τα ματς των διεκδικητών της ανόδου και τον Ιωνικό να παίζει στη Ρόδο με τον Ιάλυσο, την ίδια ώρα που ο Εργοτέλης φιλοξενεί τον Πανθηραϊκό. Μισή ώρα μετά (15:00) υπάρχει σέντρα στο Ερμής Ζωνιανών-Κηφισιά, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μεγαλύτερο βαθμολογικό κίνητρο, αφού μειώθηκε η διαφορά τους από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στις 17:00 διεξάγονται τέσσερα ματς με τα “φώτα” να πέφτουν σε ΙΝΚΑ-Ρόδος και Ηλυσιακός-ΠΟΑ, ενώ βαθμολογικό κίνητρο έχει και η Θύελλα απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο για να μην… μπλέξει σε περιπέτειες τις τελευταίες αγωνιστικές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Κυριακή 30 Απριλίου
14:30 Ιάλυσος-Ιωνικός στο Δημ. Ιάλυσου
Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Τσαλίκογλου (Ανατολικής Αττικής)-Βαλκάνος (Δυτικής Αττικής)
Παρατηρητής διαιτησίας: Χαλιάσος (Αθηνών)

Εργοτέλης-Πανθηραϊκός στο Παγκρήτιο
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Λιοδάκης-Φραγκιαδάκης (Ρεθύμνου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης (Χανίων)

15:00 Ερμής Ζωνιανών-Κηφισιά στο Δημ. Ζωνιανών 
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Χανίων)
Βοηθοί: Μαρνέζος-Τσιλίκας (Χανίων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κριθινάκης (Ηρακλείου)

17:00 Θύελλα Ραφ.-Άγ. Ιερόθεος στο Δημ. Ραφήνας
Διαιτητής: Καλαμάτας (Ευβοίας)
Βοηθοί: Δελχάς (Ευβοίας)-Λύρης (Λέσβου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Σταματής (Δυτικής Αττικής)

Ηλυσιακός-ΠΟΑ στο Δημ. Αγ. Δημητρίου
Διαιτητής: Π. Κακριδής (Κορινθίας)
Βοηθοί: Γκότσης-Σπηλιώτης (Κορινθίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δανούσης (Αργολίδας)

Προοδευτική-Εθνικός στο Δημ. Νίκαιας 
Διαιτητής: Χρονάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος-Τσιρογιάννης (Αχαΐας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Διαμαντής (Ευβοίας)

ΙΝΚΑ-Ρόδος στις Μουρνιές
Διαιτητής: Χαραλαμπάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Τρουλινός-Ι. Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Χριστοδουλάκης (Ρεθύμνου)

 

Estrella
Auto KCS