“Λυτρώθηκε” από… τον πάγκο του

Δόξα Παχ. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 5 Μαρτίου 2016, 19:46

Στην κορυφή του Ομίλου Τίτλου μαζί με τον Άρη Σούδας ανέβηκε το ΙΝΚΑ που πέτυχε "επαγγελματική" νίκη με 2-0 κόντρα στην Δόξα Παχιανών.

Τα γκολ για την ομάδα του Γιάννη Κατσούλη μπήκαν στο τελευταίο 20λεπτο με δύο παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο για να δώσουν τελικά την λύση.

Ο Ντεντάκης που πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο, ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε τον δρόμο της νίκης με σουτ, με την συμπλήρωση του 70ου λεπτού (1-0).

Ο Γωνιωτάκης που μπήκε και αυτός αλλαγή, “σφράγισε” την νίκη για το ΙΝΚΑ με εκτέλεση πέναλτι στο 80’ (η παράβαση δόθηκε σε χέρι).

Διαιτητής: Κασελάκης

Βοηθοί: Πετεινάτος-Μαραγκάκης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Κομπογεννητάκης (46’ Ντεντάκης), Σηφάκης, Σφακιωτάκης, Γαλανίδης, Ζντράβκοβιτς, Γιακουμάκης (60’ Γωνιωτάκης), Τσίτας, Περδικάκης (75’ Πετράκης), Κελέση, Ταταράκης

Δόξα Π. (Γιώργος Τσομπάνογλου): Χριστουλάκης, Λιοδάκης, Καριπίδης, Αναστασόπουλος (46’ Γαβαλάς), Σκούρτης (60’ Σκαρπέτης), Καβρουλάκης, Ποντικάκης, Κένγκα (60’ Ασημίνας), Μαρκουλάκης Β., Μαρκουλάκης Α., Χρυσός