“Λύγισε” στην παράταση από τη Μεσσαρά

Α.Ο.Κ. Χανιά | 19 Δεκεμβρίου 2016, 13:26

Τη δεύτερη σερί ήττα του υπέστη ο ΑΟΚ Χανιά και πάλι στην παράταση, αφού η Μεσσαρά πέρασε με νίκη από το κλειστό Κλαδισού με 75-73.

Στο πρώτο ημίχρονο η εμφάνιση της ομάδας του Δημήτρη Ροδά ήταν κακή και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με 34-24. Με τον Σαράντη σε εκπληκτική μέρα ο ΑΟΚ ανέκαμψε στη συνέχεια και είχε την ευκαιρία να πάρει και τη νίκη αλλά ο κορυφαίος σε απόδοση παίκτης του αστόχησε στην τελευταία επίθεση της κανονικής περιόδου.

Η Μεσσαρά πήρε διαφορά ασφαλείας (69-74) στην παράταση, ο ΑΟΚ ωστόσο μείωσε σε 73-74, αλλά στο σημείο εκείνο αστόχησε ξανά ο Σαράντης, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 24-34 (ημίχρονο), 43-48, 68-68 (κανονική διάρκεια), 73-75 (παρ.)

ΑΟΚ Χανιά (Δημήτρης Ροδάς): Κοτσομύτης, Ερηνάκης, Σαράντης 32 (5), Βουρβαχάκης, Πούρος 12 (1), Μουντάκης, Σκαμνάκης 2, Παπαδάκης 13 (3), Δεληδήμος, Γκιούλης 13.

Μεσσαρά (Διογένης Δαριβιανάκης): Πατεράκης 3 (1), Τζωρτζακάκης, Κατσπαρακάκης 17 (2), Χαραλαμπάκης 11 (1), Μακράκης 12 (4), Κτιστάκης 5 (1), Ορφανάκης 2, Δαριβιανάκης Ε. 16 (1), Στεφανουδάκης 9 (1).