“Λευκή” ισοπαλία στα Τρίκαλα ο ΟΦΙ

ΟΦΙ | 21 Απριλίου 2021, 17:33

Με ισοπαλία αποχαιρέτισε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος ο ΟΦ Ιεράπετρας. Η Κρητική ομάδα διατήρησε το "μηδέν" στα Τρίκαλα, αλλά δεν κατάφερε να φανεί απειλητική με το 0-0 να προκύπτει ως φυσικό επακόλουθο.

Ανούσιο πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Εξαίρεση η άστοχη εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργίου στο 40ό λεπτό. Στο 56′ επιχείρησε σέντρα ο Τάχατος κι έπιασε σουτ πάνω στην κίνηση ο Ευθυμίου, αλλά απομάκρυναν εύκολα οι αμυνόμενοι της Κρητικής ομάδας.

Το πρώτο σουτ των παικτών του Τίμου Καβακά καταγράφηκε στο 73ο λεπτό. Το επιχείρησε από μακριά ο Νταλα Κόστα με τον Γιακουμή να μπλοκάρει. Ένα λεπτό αργότερα του σουτ του Τάχατου κόντραρε στον Περδίκη και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

Στο 77ο λεπτό έπειτα από αδράνεια στην άμυνα της Ιεράπετρας ο Σταματής σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Η φάση ολοκληρώθηκε με επιθετικό φάουλ πάνω στον Μανουσάκη. Δύο λεπτά αργότερα (79′) ο Σταματής σούταρε μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να κοντράρει και να μην απειλεί τον Μανουσάκη.

Ο ΟΦΙ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο ως ουραγός στη βαθμολογία καταγράφοντας δύο (2) νίκες, επτά (7) ισοπαλίες και 13 ήττες συγκεντρώνοντας 13 βαθμούς στην παρθενική παρουσία στη 2η επαγγελματική κατηγορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου με το βάρος να πέφτει πλέον στα πλέι άουτ.

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)
Βοηθοί: Κηλικιώτης (Ξάνθης) – Γουρνιάς (Ανατολικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Τρίκαλα (Σούλης Παπαδόπουλος): Γιακουμής, Νιάρος, Τάχατος (77′ Σιλβάνο), Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Σταματής, Πέλκας (87′ Ντιαλόσι), Ελευθεριάδης (29′ λ.τρ. Πιαστόπουλος), Ευθυμίου.

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς): Μανουσάκης, Καψάλης, Περδίκης, Ζήσης, Χατζητερζόγλου, Λεμονής, Βογιατζής (65′ Τσιλιγγίρης), Φουάσης (46′ Χατζηπιρπιρίδης), Γκίνη, Ντάλα Κόστα (75′ Κούστα), Ντούνης.