“Λευκή” ισοπαλία με την Κ20 (photos)

Πλατανιάς Παλαιόχωρα | 28 Αυγούστου 2016, 14:25

Ο αέρας ήταν ο… πρωταγωνιστής στη φιλική αναμέτρηση της Παλαιόχωρας με την Κ20 του Πλατανιά, το απόγευμα του Σαββάτου (27/08), δυσκολεύοντας αρκετά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ παρότι υπήρξαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο η Κ20, που δείχνει εξαιρετικό πρόσωπο στα φιλικά προετοιμασίας απέναντι σε ομάδες με πρωταγωνιστικές βλέψεις στο τοπικό, είχε δοκάρι, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο η Παλαιόχωρα έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει, με τον Μποχώνη να στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι, σε εκτέλεση πέναλτι.

palaioxora k20 theodorakis

palaioxora k20 koulouris

Ζαϊμίδης (2), Ψαράκης και Μποτωνάκης είχαν καλές στιγμές για τους γηπεδούχους, ενώ λίγο πριν το φινάλε ο Γύπαρης με σωτήρια επέμβαση και τη συνδρομή του Λιτσαρδάκη, που έδιωξε στη γραμμή, διατήρησε το 0-0.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό της Παλαιόχωρας στην έδρα της και προσέλκυσε αρκετό κόσμο στο γήπεδο. Ο Βασίλης Παπαδάκης χρησιμοποίησε στον αγώνα και το νέο απόκτημα της ομάδας, Αλέξη Μάστορα.

palaioxora kosmos

Παλαιόχωρα (Βασίλης Παπαδάκης): Συροκάκης, Θεοδωράκης, Ζαχαράκης, Τσαρτσίδης, Μποχώνης, Μανουσάκης, Μποτωνάκης, Τζαγκαράκης, Κουλούρης, Ζαϊμίδης, Ψαράκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γύπαρης, Μάστορας, Καστρινάκης, Λιτσαρδάκης, Καρανάκης, Θεοδωρακόπουλος, Μπάστα.

Πλατανιάς (Νίκος Μαναρόλης): Λαμπίρης, Ουές, Τσατσαρώνης, Σαλάμ, Κορωνάκης, Tσακμάκης, Βασιλάκης, Μαθιουδάκης, Παπαδάκης, Παπανικολάου, Καμπόσος.
Επαιξαν και ως αλλαγή οι: Κουράκης, Αμαραντίδης Γ., Aμαραντίδης A.,Μπούχλης, Λέκας, Κωνσταντινίδης, Λάμτσε.