“Κλείδωσε” μία ακόμα νίκη ο Αρης Σούδας

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ Αρης Σούδας | 21 Ιανουαρίου 2023, 18:29

Σκοράροντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αρης Σούδας κατάφερε να κάμψει με σκορ 2-0 την αντίσταση του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ στο παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σούδα.

Η ομάδα του Γιώργου Κόλτζου φτάνει έτσι τους 33 βαθμούς, απέχοντας 7 από την κορυφή και τον Γρανίτη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Τερεράκη, “κλειδώνοντας” το παιχνίδι στο 70’ με το γκολ του Στρατουδάκη ο οποίος ένα μόλις λεπτό νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι αντί του Ροκάκη.

Ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ παρουσιάστηκε αξιόμαχος, έχοντας μεταξύ άλλων δοκάρι με τον Καλογρίδη στο 55’, ενώ στο πρώτο ημίχρονο έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Μουσταφά και Μπέσι.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Κοτσιφάκης

Αρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Σαρτζετάκης, Πλανάκης, Μπακογιάννης, Τερεράκης, Σούλιαρης (84’ Βαρδάκης), Μαλαμάς (84’ Μαυρομάτης Μ.), Σελινιωτάκης (75’ Μανταδάκης), Τσίγκας Φ. (84’ Σπανίδης), Ροκάκης (69’ Στρατουδάκης), Τσίγκας Κ., Παπαθανασίου

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Βαγγέλης Αγγελάκης): Κουράκης, Καλογρίδης, Σταθινάκης (88’ Μαυρομάτης Ξ.), Κιουρτσίδης, Κορκίδης (63’ Τιχομίροφ), Σκαράκης (79’ Βαρανάκης), Ζανάι, Μουσταφά (88’ Ντε Μάρκου), Πιπεράκης (88’ Γεωργανάς), Μπέσι, Οκερέκε