“Κατηφορίζει” ο ΟΦΗ… Ηττήθηκε από τον Αρη

Football League 28 Ιανουαρίου 2017, 18:13

Ηττα η οποία τον αφήνει 8 βαθμούς πίσω από τις θέσεις ανόδου γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Αρη με 1-0 στη Θεσσαλονίκη, στο παιχνίδι που "άνοιξε" την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Football League. Ντεμπούτο για τον Νίκο Παπαδόπουλο στον πάγκο της ηρακλειώτικης ομάδας.

Ιδανικά ξεκίνησε το ματς για τον Αρη, ο οποίος στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μιλούνοβιτς. Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να απαντήσει, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ, όταν ο Καράμπελας πήρε την κεφαλιά στο 57′, με τον Μπαργκάν όμως να αστοχεί από κοντά.

milounovic aris ofi

Από εκεί και πέρα, ο ΟΦΗ πήρε μέτρα στο γήπεδο και κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 65′, αλλά ο κ. Αρετόπουλος ακύρωσε το γκολ του Παντίδου, καθώς ήταν σε θέση οφ σάιντ. Στο 70′ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα του Μπούρμπου στον Χαντί, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε άουτ. Ετσι, ο ΟΦΗ παρά την προσπάθεια που κατέβαλε, κυρίως στο δεύτερο μέρος, δεν κατάφερε να γλιτώσει την ήττα.

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Νατσιούλας (Λάρισας), Διπλάρης (Καρδίτσας)
4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)

Κίτρινες κάρτες: Νάστος (28′), Μπούρμπος (32′), Μιλοσάβλιεφ (38′), Κώτσιος (88′)

Αρης (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος, Ράουλ Μπράβο, Ιντζίδης, Καράμπελας, Παυλίδης, Ανάκογλου (76′ Τζανακάκης), Μιλούνοβιτς (66′ Ντούνης), Μπαργκάν, Ίλιτς, Τάτος (λ.τρ. 24′ Νέτο).

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Παντίδος, Κώτσιος, Κοιλιάρας, Νάστος, Αντουκόρ (56′ Μητρόπουλος), Πάγκαλος (56′ Ράντι), Μιλοσάβλιεφ (λ.τρ. 86′ Όγκμποε), Χαντί, Βουό.